FTX Token (FTT) pumpuje, naděje držitelů na brzké znovuotevření burzy roste

3.9
(9)

Nové vedení FTX v čele s generálním ředitelem Johnem J. Rayem III. zvažuje znovuzrození zaniklé krypto burzy Sama Bankmana-Frieda. Generální ředitel údajně minulý měsíc strávil několik hodin zkoumáním a prací na materiálech, které bychom klidně mohli pojmenovat FTX 2.0.

FTX 2.0 – Probíhají práce na restartu zkrachovalého kryptoměnového giganta

Společnost FTX loni v listopadu vyhlásila bankrot a tím doslova šokovala globální kryptotrhy. Její zakladatel a bývalý generální ředitel Sam Bankman-Fried čelí ve Spojených státech obvinění z podvodu.

Nyní tato krypto burza, zvažuje, že někdy v budoucnu znovu otevře.

Z měsíční zprávy o personálním obsazení a podrobností o odměnách nového generálního ředitele FTX Johna J. Raye III vyplývá, že se během této doby věnoval řadě aktivit. Ty by mohly umožnit restart této platformy pro obchodování s kryptoměnami.

Ray poprvé vyslovil myšlenku restartu FTX v lednu letošního roku.

Všechno je na stole. Pokud v tomto směru existuje cesta vpřed, pak ji nejen prozkoumáme, ale také uskutečníme.

V té době se objevily zprávy, že zkrachovalá burza odhalila a získala 5,5 miliardy dolarů v likvidních aktivech a že Ray pracuje s věřiteli na potenciálním plánu oživení. Minulý měsíc se pak objevila další zpráva. Podle ní FTX získala zpět aktiva v hodnotě 7,3 miliardy dolarů a zvažuje tak oživení činnosti krypto burzy. Spekulovalo se o druhém čtvrtletí příštího roku.

Nové soudní dokumenty naznačují, že se na plánu obnovy skutečně pracuje. V “Přehledu času a odměn odborníků” si Ray účtoval 1 040 dolarů za necelou hodinu práce na materiálu “přezkoumání a dokončení restartu 2.0”.

Potřeba nové kapitálové injekce

Již v dubnu se hlavní právník FTX Andy Dietderich rovněž vyslovil pro restart FTX. Podle Dietdericha by obnovení činnosti burzy vyžadovalo značný kapitál. A to bez ohledu na to, zda by nabízela služby pouze zákazníkům z USA, nebo by působila na mezinárodní úrovni.

Sanfranciská společnost Tribe Capital, která před krachem burzy patřila mezi její investory, údajně zvažuje, že povede kampaň na získání finančních prostředků, aby tak nastartovala úsilí o obnovu společnosti. Podle informací agentury Bloomberg by si obnovená burza ponechala název FTX.

Členové kryptoměnové komunity plán na obnovení burzy vnímají jako příležitost. Více než milion věřitelů FTX by se tak mohlo dočkat odškodnění. Pro jednoho z věřitelů vystupujícího na Twitteru pod účtem DegenSpartan je FTX 2.0 “nejpravděpodobnější cestou k maximálnímu zotavení”.

Nativní token FTX, FTT, vzrostl v pondělí (po zprávě o potenciálním restartu) o 12,8 %. V době psaní článku se obchoduje za 1,10 USD. Nutno přiznat, že stále hluboko pod svým historickým maximem ze září 2021. Tehdy se cena tokenu pohybovala na 84,14 USD.

Závěr

Dočkáme se skutečně restartu FTX, nebo nakonec zůstane jen u spekulací? Podle všeho tady nějaká snaha určitě je. Situaci budeme i nadále sledovat a v některém z dalších článků o aktuálním vývoji informovat.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img