Generální ředitel EOS Nation: EOS byl příšernou investicí…

4.8
(5)

Projekt EOS se možná právě připravuje na znovuzrození poté, co jeho šéf uznal neúspěchy z minulosti. Dále odhaluje nový plán, kterým se má projekt na své další cestě do budoucnosti řídit.

Projekt byl neúspěšný

Yves La Rose, generální ředitel nadace EOS Nation, vyjádřil během virtuální konference své zklamání z trajektorie projektu od jeho spuštění. Podle jeho slov je klesající osud projektu dobře patrný na ztrátě hodnoty tokenu za poslední tři roky. Od roku 2018, kdy dosáhl svého maxima 22,89 USD, se EOS propadl o 80,42 %.

“Nic naplat, EOS v současné podobě je neúspěšný […] Byla to příšerná finanční, časová i společenská investice. Skutečnost je taková, že mnoho lidí už nechce být se společností EOS spojováno kvůli její pošramocené pověsti”

Rose viní z neúspěchu projektu jeho bývalého sponzora, společnost Block.one a mluví o “neschopnosti” při vedení projektu. Podotýkám, že tento start-up z Kajmanských ostrovů vybral ohromující 4 miliardy dolarů, což z něj udělalo největší ICO, aniž by měl “živý” produkt. V následujícím roce se dostal do problémů s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) kvůli provádění neregistrované primární nabídky mincí. Komise pro cenné papíry a burzy jej potrestala pokutou ve výši 24 milionů dolarů, což vyvolalo nejistotu ohledně budoucnosti projektu.

“Pokud jde o plán, nemůžeme se již spoléhat na to, že společnost Block.one bude podporovat a řídit vývoj EOSIO”

– řekl Rose. Dodal, že ztratili klíčové vývojáře a lidé již nechtějí být s projektem spojováni kvůli jeho pošramocené pověsti. Tvrdil, že společnost Block.one “vědomě zkreslila své schopnosti, což se rovná podvodu”. Kromě obviňování Block.one Rose poznamenal, že projekt se stal “obětí svého vlastního úspěchu” poté, co nasadil laťku příliš vysoko (i díky získání 4 miliard dolarů).

Budoucnost

Rose ve svém projevu vytyčil čtyři pilíře, na kterých bude stát budoucnost projektu. Mezi tyto čtyři pilíře patří Audit+, Wallet+, Docu+ a API, z nichž všechny budou tvořit základ nové roadmapy. Navíc přišel s tvrzením, že do projektu by mohly být vloženy čerstvé finanční prostředky, neboť firmy rizikového kapitálu zvažují, že do ekosystému investují přibližně 200 milionů dolarů.

Problémem projektu nebyla decentralizace. Spíše to byl nedostatek centralizace a řízení, který projekt trápil.

“Nejsem tu proto, abych se líbil, jsem tu proto, abych dělal práci. To, co nám v systému EOS chybělo, je vedení. Někdo, kdo půjde příkladem a bude se každý den objevovat a pracovat na tom, abychom všichni dosáhli něčeho velkého”

Závěr

EOS měl v dobách své největší slávy našlápnuto opravdu velkolepě, ale aktuální stav projektu je dosti tristní a jeho síť je prakticky nevyužitá. Má podle vás šanci na obnovu své dávné slávy? Aktuálně se jeho cena pohybuje kolem 4,5 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
M_M

Svůj účel to splnilo – ukázalo to, jak dopadnou ty vaše Solany, Cardana, Avalanche, Polkadoty a bůhví jaký bobky ještě. Bohužel do těch ještě naskakuje hromada nováčků, kteří nezažili absurdní ICO mánii…

Rob

Přééésněéé! A taky ty vaše internety, Bitcoiny a Metaverzy. Fůůůj! 😃🙏 A kdy vy jste vlastně naskakoval?

Rob

Ale já vás nemínusoval. Raději diskutuji… Když to jde…

E15

Tak zrovna Metaverse je podle mě overkill blbost, resp. typická snaha odhadnout budoucnost na základě přítomnosti, kterou můžeme vidět v každé staré scifi. Nikdy se to netrefí. Buboucnost totiž nikdy nevypadá jako vyhajpovaná současnost.
Altcoiny jsou jiná písnička, z 99% je to esence lidské vychcanosti… V top ten se budou rok co rok točit jako apoštolové na orloji, protože lidé jsou nepoučitelní…

Rob

Vždyť říkám, že je to blbost. Mladý to budou ale milovat. My, starý struktury, to nechápeme. Proto na tom nevyděláme.

E15

To právě není vůbec jisté, že to mladí budou milovat a že to neupadne v zapomnění jako nějaká cáklá obskurnost. Podle mě Metaverse, jak to prezentuje Zuckerberg spojuje dohromady to horší z obou (virtuálního a reálného) světů. Na druhou stranu uznávám, že na tohle nemám moc odhad – když spatřil světlo světa Youtube, tak jsem si tenkrát taky říkal “no a co jako” :-DDD

Rob

No právě! Já jsem si říkal to samý u YouTube. A z tohoto mám podobné pocity. Jsem stará struktura, ale spíš bych řekl, že to bude hit. Proč? Já nevím. Nepotřebuju Metaverse. Jenže to jsem nepotřeboval ani YouTube na ani mobil. Podle mě v tom je ve skutečnosti skrytý obrovský potenciál. Tyhle služby nebude vyvíjet jenom Facebook. Štvou mě teda jejich marketingové sračky ve smyslu, že toto definuje Web3, což není pravda ani za mák. Řešení Web3 pouze ulehčí vývoj tohoto souboru virtuálních služeb. A vlastně ho umožní, protože tyto protokoly jsou co do konektivity a stability neporovnatelně rychlejší a levnější. To vyplývá z řešení na protokolech Web3. Ne to, že to bude nějaká virtuální realita. Já mám tušení, že nám jen schází fantazie. Posadím se ve virtuální místnosti na virtuální židli a ve virtuálním počítači, promítaného jako hologram si spustím svůj virtuální počítač (třeba s XPčkama) ve virtuálním VirtualBoxu, budu kdekoliv ve virtuálním sdíleném prostoru dělat cokoliv a potkávat se s ostatníma atd… Zní to naprosto šíleně, ale my, staré struktury, pamatujme, že prostě jen nemusíme vidět ohromující potenciál, do kterého se mladí lidé zamilují. A že je to složité? Ale kdepak. Podívejte, jak složitě, a přitom relativně bez problémů, žijeme dnes.

M_M

Zjara 2017…na shitcoin – all in ETH. To jsem ještě netušil, že Vitalik je lhář a podvodník.

Rob

Asi mám málo informací. Vitalik je lhář a podvodník? Proč?

E15

Dávám plus ;-))).

spot_img