Nová žaloba proti Block.one tvrdí, že vybral v EOS ICO min. 200 milionů $ od amerických investorů

2
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Včera, tedy v pondělí 18. 5., byla podána další žaloba na společnost Block.one ohledně počáteční nabídky kryptoměny EOS. Společnost v roce 2017 vybrala 4 miliardy během ICO.

Nová žaloba za počáteční nabídku EOS

Žaloba mimo jiné tvrdí, že američtí investoři investovali nejméně 200 milionů dolarů v ICO EOSu. To je podle nich v rozporu se zákonem o cenných papírech. Mnozí investoři se prý snaží získat zpět své prostředky investované v rekordní počáteční nabídce s celkovým výběrem ve výši 4 miliard dolarů.

ICO EOS byla podle žalobců ze strany Block.one neregistrovaná nabídka cenných papírů. Navíc si údajně někteří investoři mysleli, že investují přímo do této vývojářské společnosti. Hlavním argumentem žalobců však je, že společnost sice v dokumentech americké investory výslovně odmítla, ve skutečnosti je však údajně vědomě a úmyslně do projektu lákala.

„Od roku 2017 až do současnosti, ve snaze zvýšit poptávku po cenných papírech EOS, obžalovaní agresivně podněcovali investory po celých Spojených státech. Block.one se poprvé představil v květnu 2017 na konferenci v New Yorku a oznámil svůj příjezd nákladným reklamním prostorem na billboardu na Times Square.”

Tip: Weiss Crypto Ratings: Cardano je jasně lepší než EOS

Vypořádání s komisí SEC

Včerejší soudní podání přišlo i přes skutečnost, že se Block.one v září 2019 mimosoudně vyrovnal s regulátorem. SEC tehdy tvrdila, že počáteční nabídka EOS měla být ohlášena jako emise cenných papírů. Společnost dobrovolně zaplatila pokutu ve výši 24 milionů dolarů, což tehdy mnozí považovali za velmi mírné, vzhledem k několikamiliardovému ICO.

V té době CEO společnosti Brendan Blumer mimochodem komentoval fakt, že Block.one otevřela své čtvrté globální místo ve Washingtonu, DC:

„Tato expanze nám otevírá důležité nové cesty expanze talentů v době, kdy rychle roste poptávka po technologiích založených na blockchainu”

200 milionů je minimum

James Koutoulas, jeden z právníků žalobců, řekl, že „odhadují holé minimum 200 milionů amerických ztrát.“ Skutečné množství investic od amerických občanů do ICO EOS tak podle žalobců může být vyšší.

Vydavatel kryptoměny EOS se již k žalobě vyjádřil. Uvedl:

„Block.one si je vědom toho, že karierní právníci žalobců podali žalobu v USA. Stížnost je vyplněna falešnými tvrzeními a ukazuje hluboké nepochopení technologie blockchainu a decentralizovaných sítí. Společnost se těší na řešení těchto záležitostí a plně očekává, že zvítězí.“

Závěr

Nová žaloba opět viní Block.one, že jejich ICO EOS bylo neregistrovanou nabídkou cenných papíru. Žalobci tvrdí, že společnost lže o svých snahách o decentralizaci a vědomě lákala americké investory. Ti prý utrpěli ztráty ve výši nejméně 200 mil. dolarů. Společnost se přitom již dříve mimosoudně vyrovnala s americkým regulátorem a dobrovolně zaplatila 24milionovou pokutu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img