Pokud kryptoměnový trh zůstane bez regulací, neskončí dobře – varuje předseda SEC

4.7
(6)

Trh s kryptoměnami se zahřívá. Září nám přineslo nemálo medvědích událostí a na oplátku vyvolalo mnoho debat o tom, kdy se trhu s digitálními měnami dostane řádné regulace.

Uprostřed probíhajících debat se nedávno tohoto problému dotkl předseda Komise pro cenné papíry a burzy Gary Gensler. Došlo k tomu na konferenci Vox Media v Beverly Hills během rozhovoru s bývalým federálním žalobcem Preetem Bhararou.

Trh a vyjádření předsedy SEC Garyho Genslera

Pokud se budeme bavit o současně vlně inovací, která teď ve světě probíhá, Gensler si stojí za svým tvrzením, že je technologicky neutrální. Dále říká, že se více zajímá o zajištění toho, aby investoři “dostávali úplné a spravedlivé informace”, pokud jde o investice do digitálních měn.

Pokusil se také vysvětlit, že trh s kryptoměnami se rozrostl takovou měrou, že jsou potřeba regulace. Přednesl velmi pozoruhodné prohlášení o tom, co se stane tomuto několika-bilionovému průmyslu, pokud nebude dodržovat kryptoměnová pravidla a předpisy.

Z jeho projevu citujeme:

“Neskončí to dobře, pokud to zůstane mimo regulační prostor. Nelze si myslet, že průmysl, který se za posledních 18 měsíců zvětšil desetkrát – nejen pokud jde o hodnotu aktiv, ale také o související půjčky a mnoho dalšího – zůstane mimo tyto rámce veřejné politiky a uspěje. Skončíme s problémem a mnoho lidí to bude bolet.“

Na tomto místě připomínáme, že známý investor a miliardář Ray Dalio nedávno vyjádřil  názory (které v minulosti již vyřkli i další příznivci bitcoinu) o vládě, která se pokusí Bitcoin v případě úspěchu “zabít, neboť má způsoby, jak to udělat.”.

Ohledně toho, zda se Bitcoinu bude dlouhodobě dařit, se pak objevily dosti smíšené reakce (viz. článek CIO společnosti Melanion Capital s Rayem Daliem nesouhlasí: Regulační orgány BTC nezabijí).

A v podobném duchu se vyjádřil třeba také Jamie Dimon ze společnosti JPMorgan, který nedávno odhalil, že ačkoli není fanouškem Bitcoinu (BTC), je si jistý, že mu vláda chystá určitou formu regulace.

Závěr

Kryptoměnový trh a jeho úspěch bude podle Genslera záviset na tom, zda jsou hráči na trhu ochotni dodržovat všechny daňové politiky i zásady boje proti praní peněz. Jak Gesler dodává, úlohou SEC je „mít odpovědnost vůči americké veřejnosti“.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img