Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, byl zatčen

4
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Společnost Terraform Labs asi není potřeba dlouze představovat. Společnost stála za algoritmickým stablecoinem Terra USD (UST) a sesterskou kryptoměnou LUNA. Obě měny se loni v květnu zhroutily po té, co stablecoin ztratil svůj peg a algoritmus nedokázal ztrátu vykrýt. Ztráty se odhadují přibližně ve výši 60 miliard USD.

Do Kwon od začátku viní z pádu krtka, který vynesl důvěrné informace. Ty útočníci zneužili během nepřítomnosti vedení. Nikdo tak nemohl reagovat na rychlý výprodej, který spustil lavinu a následný pád tokenů. Nicméně ihned po pádu se objevily i informace o špatném vedení společnosti, nefunkčnosti algoritmu a možných nestandardních převodech. Vše vedlo k tomu, že korejské úřady vydaly na Kwona zatykač a požádaly Interpol o pomoc při jeho hledání.

Do Kwon nečekal na zatčení

Během samotného útoku byl Kwon na cestě do Singapuru. Podle dalších stop jeho cesta pokračovala do Dubaje a podle posledních informací se skrýval v Srbsku. Informace se zdá být pravdivá, protože tento týden došlo k jeho zatčení v Černé hoře, která se Srbskem sousedí. Kromě obvinění z Jižní Koreje čelí Kwon i obvinění Komise pro cenné papíry (SEC) z organizace podvodu s kryptoměnami v hodnotě mnoha miliard USD. Obžaloba byla podána u soudu na Manhattanu.

Zatčení potvrdil ve svém twitterovém příspěvku Filip Adžič, ministr vnitra Černé hory.

Závěr

Do Kwon se bude zodpovídat z fungování společnosti Terraform Labs od samého počátku. Existují i spekulace, že vše byl od počátku podvod a že cenu vůbec neřídil algoritmus, ale lidé blízcí zakladateli. Kryptoměna LUNA má svoje All-time high (ATH) v hodnotě 119,18 USD. V současné době se obchoduje za 0,000123 USD. Komunita si neustále dělá naděje na její opětovný růst a záchranu vložených prostředků. Osobně jsem k tomu skeptický. Některé státy se po zkušenosti s LUNA/UST dokonce snaží algoritmické stablecoiny zakázat.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img