Jihokorejské úřady žádají Interpol Red Notice pro zakladatele Terry Do Kwona

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Jižní Korea požádala Interpol o „mezinárodní zatykač“ resp. tzv. červené oznámení pro Do Kwona, spoluzakladatele zkrachovalého projektu Terra.

Jihokorejské úřady chtějí povolat Interpol na Do Kwona

Prokurátoři z Jižní Koreje požádali Interpol, aby vydal tzv. červené oznámení, což je zjednodušeně něco jako mezinárodní zatykač, na spoluzakladatele Terry Do Kwona. Došlo k tomu poté, co se ukázalo, že je jeho aktuální poloha neznámá.

Do Kwon, který stál v čele projektu Terra, jenž způsobil obrovské ztráty mnoha investorům a dominový pád dalších společností na trhu, byl naposledy spatřen v Singapuru.

Když minulý týden jihokorejští prokurátoři vydali na Kwona zatykač a obvinili ho z porušení pravidel kapitálového trhu, také požádali ministerstvo financí, aby zrušilo jeho pas. V té době se věřilo, že Kwon žije v Singapuru.

Tamní policie následně uvedla, že spoluzakladatel Terry se již v zemi nenachází. Vzhledem k tomu jihokorejské úřady žádají mezinárodní policii o tzv. červené oznámení.

Kde je Kwon?

Do Kwon popřel obvinění, že Terra byla podvod a tvrdil, že při kolapsu ztratil téměř celé své čisté jmění. Na Twitteru také uvedl, že spolupracuje se všemi úřady, které si to vyžádají a zdůraznil, že se neukrývá před spravedlností.

Nejsem ‚na útěku‘ ani nic podobného.

V reakci na spekulace, že je na útěku, v sobotu na Twitteru Kwon doslova napsal, že na útěku určitě není. Dále pak dodal, že s jakoukoli vládní agenturou, která projevila zájem komunikovat, plně spolupracuje a nemá co skrývat.

To si však jihokorejské úřady zřejmě nemyslí.

Sám jihokorejský prezident Yoon Suk-yeol dříve opětovně spustil jednotku pro finanční zločiny. Údajně to udělal jen proto, aby tato jednotka prošetřila kolaps ekosystému Terra.

Závěr

Spoluzakladatel Terry a jeho spolupracovníci čelí obvinění v několika jurisdikcích včetně Jižní Koreje. Tamní úřady vydaly na Do Kwona zatykač a jelikož jeho místo pobytu není v současné době známé, žádají navíc o pomoc Interpol. Aktuálně není známo, zda Kwon porušil zákon, nebo zkrátka „jen“ vytvořil chybný stablecoin, který skončil krachem a způsobil tak zapojeným subjektům mnohamiliardové ztráty.

Ekosystém blockchainu Terra byl spuštěn v roce 2020 a byl postaven na algoritmickém stablecoinu TerraUSD (UST) a jeho sesterské minci LUNA. V květnu 2022 UST ztratil fixaci na dolar a už nikdy se nevzpamatoval. To způsobilo, že LUNA i UST vstoupily do spirály smrti, která za méně než týden vymazala téměř veškerou jejich hodnotu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: