Data naznačují, že velryby ve velkém vykupují včerejší dipy

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Panický výprodej včera rozdrtil celý kryptotrh a cena Bitcoinu poprvé od února klesla na 30 000 USD. Data však ukazují, že pokles vykoupily velryby.

Data z Cointelegraph Markets a TradingView ukazují, že počáteční pokles cen, který 18. května posunul BTC pod úroveň podpory na 43 000 USD, zrychlil do jednodenní obchodní relace, když objem obchodování v hodnotě 110 miliard USD poháněl knot až na cenu 30 000 USD.

4hodinový graf BTC / USDT. Zdroj: TradingView

Pokles trhu vyvolal výpadky a další zpoždění na několika špičkových krypto burzách a ceny drtivé většiny altcoinů se spojily s cenou Bitcoinu, přičemž Ethereum (ETH) se krátce propadlo na 1 900 USD a Dogecoin (DOGE) otestoval dno na 0,236 USD.

Výprodej vyplavil obchodníky pomocí nadměrné páky

Stejně jako u jakéhokoli významného poklesu na trhu s kryptoměnami byly deriváty a obchodníci s pákovým efektem obzvláště silně zasaženi rychlým poklesem cen BTC o 8 000 USD, který vyústil v likvidaci rekordních 10 525 BTC během jedné hodiny.

Bitcoinové dlouhé likvidace napříč všemi burzami. Zdroj: CryptoQuant

Zatímco obchodníci využívající pákový efekt byli vymazáni, někteří dobře postavení obchodníci a větší subjekty využili této příležitosti ke koupi dipu a okamžitě vložili své nově nabyté bitcoiny do osobních peněženek, o čemž svědčí odliv 16 895 BTC v rozpětí 10 minut ze 19. května.

Celkový objem převodu bitcoinů z burz. Zdroj: Glassnode

Další možný vývoj

Co se týče dalšího očekávání od Bitcoinu, nabídl tým společnosti Whalemap, který identifikoval 33 000 dolarů jako novou hlavní úroveň podpory pro BTC, několik vodítek, přičemž předchozí podpora na 46 000 USD se nyní stává hlavní úrovní odporu, pokud by se cena pokusila odrazit výš.

Další analýza týmu také zdůraznila úrovně podpory na 37 400 USD a 34 200 USD a naznačila, že pokud by cena i nadále klesala níže, je zásadní, aby podpora 29 000 USD zůstala zachována, v opačném případě by cena mohla spadnout až na 19 000 USD.

Zatímco pokles cen pod 29 000 USD se může některým zdát hrozný, Whalemap místo toho uzavřel svou analýzu konstatováním:

“Celkově je to skvělá příležitost ke koupi dipů s jasným zneplatněním, což ze situace dělá skvělý obchod v poměru riziko / odměna.”

Altcoiny se pod tlakem hroutí

V tomto posledním poklesu platilo tvrzení, že „Co se týče bitcoinů, tak to platí i pro zbytek trhu“, což pro altcoiny znamená plošně červenou barvu.

Mezi nejhůře zasažené mince z top 30 patří Litecoin (LTC), Polkadot (DOT) a EOS, jejichž ceny za posledních 24 hodin poklesly zhruba o 30 %.

Denní výkonnost trhu s kryptoměnou. Zdroj: Coin360

Z 200 nejlepších projektů se objevily jen dvě kryptoměny, které dokázaly zaznamenat pozitivní zisky uprostřed nepokojů na trhu. Měna CELR společnosti Celer Network získala 3,33 % za den a Unus Sed Leo (LEO) zaznamenal nárůst cen o 5,25 %.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn nyní činí 1,786 bilionu dolarů a míra dominance Bitcoinu je 42,1 %.

Závěr

Včerejší až 30% propad zasáhl mnoho obchodníků, nováčků ale i dlouhodobé hodlery. Co se týče aktuálních vyhlídek, existuje mnoho scénářů. Některé jsou pozitivní, jiné naopak negativní. Bohužel budoucnost předpovídat nikdo nedokáže, a tak doporučujeme sledovat i nadále naše nejnovější analýzy a především si vytvořit vlastní průzkum trhu, jak z technického, tak i z fundamentálního hlediska.

Disclaimer: Článek není investiční radou! Udělejte si vlastní analýzu a průzkum.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

A co ICP ? Já na něm udělal zisk 48.5 %

Poslední editace 3 let před přes Petr
spot_img