19.05.21 Technická analýza BTC/USD – první silnější support velmi rychle padl, co teď? (Update 15:45)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Mé obavy ze včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) se bohužel naplnily. Reakce trhu na prvním silnějším supportu byla vážně bída, takže by nás vůbec nemělo překvapovat, že jsme tím nakonec během cca 48 hodin projeli jako nůž máslem. Sice zde byl asi dostatek nákupních limitních příkazů, ale to samo o sobě nestačí. Propad tím pouze zbrzdíte, ale cenu již nevypumpujete.

Update 15:45

Skoro to těmi 30 000 USD projelo též. Osobně si myslím, že to ještě úplně neskončilo, ale uvidímě dle denního close. Zítra každopádně bude textová analýza a večer pravidelný live stream, kde si vše pořádně rozebereme.


Bitcoin a aktuální emoce

V jedné krypto skupině jsem narazil na příspěvek, který překrásně reflektuje to, před čím jsem několik týdnů varoval. Kolem 50 000 USD nakupovalo hrozně moc nováčků, kteří jednoduše věřili, že Bitcoin půjde na 100 000 USD. Ale tahle sorta je zároveň časovanou bombou, protože se od nich dalo očekávat, že jakmile dropnem k 40 000 USD, začnou panicky vyprodávat. A čím níž pod 40 000 USD půjdeme, tím víc budou mít tendenci z trhu zdrhat.

Určitě jste si všimli, že si z pána všichni dělají srandu, ale myslím si, že v té skupině je takových hromada a nechtějí si to akorát přiznat. Já více jak půl roku ani do FB skupin nic nedávám, protože ve svých příspěvcích neustále opakuji, že jakmile jsme projeli skrze ATH z roku 2017, tak finanční riziko se každým dalším cenovým růstem navyšuje. Což zkrátka ti arogantní gambleři nechtějí samozřejmě slyšet.

Každopádně pán udělal asi tři velké chyby. Tou první bylo, že se nechal zlámat kamarádem na něco, čemu vůbec nerozumí. Druhá, že si ani potom nic nezjistil o aktivu, do kterého investoval. A ta třetí, že do trhu vložil úplně všechny své úspory z posledních let. Když do čehokoliv dáte vše, co máte, tak přirozeně hned panicky prodáváte, když aktivum hupsne o více jak 30 % dolů.

Jinak, aby toho nebylo málo. Všimli jste si, jak se začíná FUDovat? Zase do retailu postupně hustí negativní zprávy jako na začátku roku 2018. Skoro jako by to vypouštěli z nějaké centrály.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se týče denního grafu, nyní je zcela zřejmé, že se nám na vrcholu vytvořila konkávní struktura, lidově řečeno obrácené U. Někteří tam dokonce vidí reverzní pattern Head & Shoulders, s čímž ovšem nesouhlasím. Tento pattern vidí různí rádoby analytici úplně všude a nerespektují přitom ani základní pravidla.

V každém případě je ta konkávní struktura na BTC obrovský problém a jsem vážně velmi skeptický ohledně toho, že se z toho Bitcoin vzpamatuje. Vlastně se zdá, že je struktura býčího trhu zcela zlomena. Někteří vidí spásu právě v cenovém pásmu 34 000 – 30 000 USD. Tohle je totiž první mega support, o několik řádů silnější než těch 42 000 USD.

Máme zde totiž solidní konfluenci. Point of Control a High Volume Node dle Volume Profile. A navíc i na základě price action silný support. Proto v uvedeném pásmu očekávám masivní obranu, díky které by mělo dojít k silnému odrazu ceny. Nicméně jsem hodně skeptický vůči tomu, že nás to vystřelí na nové historické maximum.

I když bude odraz vážně velmi přesvědčivý, nic to nezmění na faktu, že máme na vrcholu konkávní strukturu. Trh by musel strukturu zlomit, na což je potřeba ohromná nákupní síla a navíc takový proces může trvat měsíce. Nezapomínejte, že se nám blíží okurková sezóna v podobě letních prázdnin. Nevěřím, že se během uvedené doby najde v trhu taková síla.

Indikátory

Aktuální hodnoty denního RSI jsou 25,5 bodů. Za posledních 14 měsíců jsme vůbec poprvé definitivně padly pod hraničních 30 bodů. Na MACD samozřejmě negativní momentum stále sílí.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Tak nakonec i to druhé obchodní pásmo byla pouze příprava na průraz těch 42 000 USD. Skutečně se mi moc nezdálo, že by se mělo jednat o reakumulaci a nakonec se úvaha ukázala jako správná. Co se týče prodejního tlaku při průrazu 42 000 USD, volume bylo skutečně silné. Průraz je tudíž nepochybně potvrzený.

Nicméně si všimněte, že na lokálním S/R levelu 39 126 USD Bitcoin zareagoval moc hezky. Svíce se zavřela jako býčí Pin Bar a ty objemy jsou neskutečné. Vlastně jsme měli u 4H svíce obdobné volume naposledy v únoru.

Čeká nás tedy pullback up? Dost možná ano, díky čemuž aspoň otestujeme 42 000 USD a zjistíme, jestli býci vyženou cenu zpátky, nebo se hladina potvrdí jako rezistence. Když se odehraje druhá varianta, asi nás těch 34 000 USD čeká.

Indikátory

Na RSI je několikanásobná býčí divergence, takže bych se opravdu klaněl k retestu 42 000 USD. Schválně jak zde cena zareaguje. MACD je díky opakovanému generování falešných signálů nepoužitelné.

Závěrem

Zase opakuji, že do budoucnosti nikdo nevidíme. Nicméně otevřeně říkám, že vytvořená konkávní struktura na vrcholu trhu je pro mne prostě konečná. Jediná šance pro Bitcoin spočívá ve velmi rychlém a agresivním průrazu 52 500 USD, čímž se právě ono obrácené U zlomí. Za těchto okolností jsem ovšem dost skeptický, že se popsaný scénář vyplní. Ať si to tedy každý přebere sám, máte totiž svoje hlavy.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

40 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
40 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: