Tržby Coinbase se v prvním čtvrtletí ztrojnásobily, burza také plánuje zalistovat DOGE

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměnová směnárna Coinbase, která umožňuje jednoduchý nákup nebo prodej oblíbených kryptoměn za tradiční měny (USD i EUR) si od začátku roku vedla dobře. Nově dokonce plánuje zavedení obchodování s kryptoměnou DOGE.

Během prvního čtvrtletí počet aktivních uživatelů Coinbase vzrostl o 120 %, zatímco objemy obchodu se ztrojnásobily oproti výkonu z Q4 2020.

Podle dokumentů, jež byly předloženy americké Komisi pro cenné papíry, generovala společnost Coinbase zisk ve výši 3,05 USD za akcii a celkové výnosy 1,8 miliardy USD. Společnost však mírně zaostala za očekávanými 3,07 USD za akcii.

Naproti tomu společnost ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 vykázala příjmy ve výši 585 milionů USD uprostřed růstu Bitcoinu na nová historická maxima a v prvním čtvrtletí před rokem pouze 191 milionů USD.

Přibližně 94 % čtvrtletního čistého výnosu firmy pocházelo z poplatků za obchodování s krypto aktivy.

Čistý zisk společnosti Coinbase také vzrostl a společnost vykázala zisk 771 milionů dolarů, což je čtyřnásobek oproti předchozímu čtvrtletí a meziročně vzrostl dokonce 24krát.

Objem obchodování na burze se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zhruba ztrojnásobil, přičemž aktivní uživatelé Coinbase se více než zdvojnásobili, z 2,8 milionu na 6,1 milionu.

Společnost se zdržela poskytování podrobnějších informací pro svůj budoucí výkon a uvedla:

“Je důležité, aby si investoři pamatovali, že naše podnikání je ze své podstaty nepředvídatelné”

Společnost však byla ochotna předpovědět, že po celý rok 2021 bude hostovat 5,5 až 9 milionů uživatelů měsíčně.

Dogecoin na Coinbase

Coinbase také odhalila, že plánuje zalistovat populární meme coin Dogecoin během příštích osmi týdnů a zvýšit rychlost, kterou je platforma schopna zavádět nové zápisy. CFO společnosti Alesia Haas se na show CNBC Mad Mad Money 13. května vyjádřila:

“Jsme pomalí. Musíme přidat další aktiva. Děláme velké investice, abychom zlepšili rychlost jejich přidávání.“

Haas také mluvila o plánu firmy rozšířit typy finančních služeb, které nabízí uživatelům.

„Doufáme, že budeme primárním finančním účtem v kryptoekonomice a zapojíme uživatele do všech typů transakcí.“

Kromě služeb, které většina lidí dobře zná v typickém fiatovém systému, jako jsou kreditní karty, půjčky, vkladové účty, bude společnost nabízet i jedinečné služby, které kryptoměny umožňují, jako je např. staking.

“Myslím, že kryptoměny umožní nové transakce, které si dnes ani neumíme představit.”

Závěr

Dle odhadů společnost Coinbase spravovala k minulému roku celkem 11 % kryptoaktiv z celkového trhu, což představuje cca 90 mld. USD. Navzdory silnému prvnímu čtvrtletí tohoto roku však klesly akcie burzy zhruba o 30 % od přímého kotování 14. dubna. Jedná se však o docela krátké období, uvidíme proto, jak si povedou i nadále v tomto roce.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: