Na burze Coinbase došly bitcoiny, uživatelé nyní čekají v pořadníku!

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

K bezprecedentní situaci dnes v brzkých ranních hodinách došlo na hlavní americké kryptoměnové burze Coinbase. Již dlouho se k tomu schylovalo, říkají někteří odborníci.

Coinbase vyschly zásoby BTC

Kryptoburza Coinbase hlásí situaci, jaká se dosud na žádné hlavní burze nestala. Ačkoli odborníci z poskytovatele on-chain dat Glassnode tvrdí, že to šlo předvídat, vedení burzy říká, že nikdo nevěřil, že by k tomu mohlo dojít. Někteří uživatelé na Twitteru vyzývají k prošetření situace.

Jelikož v tuto chvíli na peněženkách Coinbase není prakticky žádný Bitcoin, burza byla nucena zastavit obchodování. CEO burzy Brian Armstrong k tomu uvedl:

„Opravdu jsem doufal, že se jedná jen o chybné hlášení, ale v jednu chvíli bylo jasné, že přichází stále více nákupních příkazů a pak jsme zjistili, že nemáme co těm lidem dávat. Byli jsme celou situací zaskočeni, stejně jako vy. Dnes ráno zcela vyschly zásoby dostupných bitcoinových mincí, k čemuž došlo po náhlém bezprecedentním zvýšení poptávky na všech obchodních místech společnosti Coinbase.“

Americká instituce nakoupila?

Situace ihned vyvolala velký povyk v kryptokomunitě a vyjádřili se k ní mnozí odborníci i noobové. Andreas Antonopoulos uvedl, že se jednalo o nákup některé velké instituce nebo vlády, která kombinovala různé možnosti nákupu od mimoburzovní nabídky společnosti, která poskytuje možnost nákupu, aniž by došlo k ovlivnění ceny BTC.

„Gigant následně přešel na Coinbase Pro a v podstatě vykoupil order book,“ doplnil Andrease Tone Vays s tím, že se jedná o brutální ukázku toho, kam logicky vede dlouhodobý odliv Bitcoinu z burz.

Poprvé v historii Bitcoinu hodleři vykoupili americkou kryptoburzu, uvedl CEO Binance Changpeng Zhao. Řekl to s tím, že podle známých indícií nešlo o nákup jediné entity, ale spíše o něco, co sám nazval „run na burzy,“ který mohly s největší pravděpodobností vyvolat šeky na podporu ekonomiky rozdávané americkou vlávou.

„V podstatě se přes Coinbase prohnalo stádo nadržených bitcoinových býků a rozdupalo do země celou jejich nabídku. Již spolupracujeme na dodávce.“

Hrozba pro zveřejnění akcií Coinbase

Jelikož Coinbase čeká na uvedení svých akcií pro obchodování na Nasdaq, je pro ni celá situace velmi nepříjemná. Podle komise SEC zatím není důvod k obavám, ale pokud se potvrdí, že došlo k manipulaci, mohla by přikročit k vyšetřování.

Ve stejsnou dobu se zástupci obchodní aplikace Robinhood nechali slyšet, že museli opětovně zastavit obchodování s akciemi GME, protože se je všechny rozhodl koupit FED do svých rezerv. Centrální banka Spojených států podle nepotvrzených zdrojů vydala rozhodnutí zdvojnásobit nabídku hotovosti za účelem nakoupení protiinflačních aktiv do svých rezerv.

„Prostě opět tiskneme peníze a sledujeme data, nic víc“ komentoval to šéf Fedu Powell.

Závěr

Ačkoli se odborníci a kryptokomunita ve svých názorech na situaci na Coinbase rozchází, Bitcoineři by z vyschnutí nabídky na americké burze mohli těžit. Bitcoin by tak mohl zopakovat tradiční pumpu na 1. dubna, jako v předchozích letech. Brian Armstrong to uzavídá slovy:

„Nevím, jestli je třeba zdůrazňovat, co to znamená pro cenu a budoucnost BTC, ale celý tento článek byl aprílový vtip.“

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 19

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: