Coinbase na své klienty nekašle – její hot walletky jsou pojištěny na 225 milionů dolarů

0
(0)

Asi všichni ještě máme v živé paměti problémy, do kterých se dostali zákazníci kryptoměnové společnosti QuadrigaCX poté, co údajně jediný člověk, který měl přístup k privátním klíčům, v Indii zemřel. Jedna z nejoblíbenějších kryptoměnových burz Coinbase nyní dokazuje, že jí záleží na svých klientech a zveřejnila podmínky pojistné smlouvy.

Příběh QuadrigyCX ukázal, jak zranitelné mohou kryptoměnové burzy být. V souvislosti s tímto případem a rostoucími obavami z laxního nebo neexistujícího krytí kryptografických aktiv šéf bezpečnosti Coinbase Philip Martin na svém blogu odtajnil, že burza je již od listopadu 2013 pojištěna na 255 milionů dolarů. Respektive na tuto částku jsou pojištěna digitální aktiva, která jsou uložena v on-line zákaznických hot peněženkách. Pojistka byla sjednána s Lloyd’s of London, což je jedna z nejstarších a největších pojišťoven, která sdružuje pod svým jménem 75 pojišťovacích syndikátů.

„Pokud by došlo na nejhorší a Coinbase by přišla o svěřené prostředky svých zákazníků, tak ti si zaslouží jistotu, že budou řešeni a odškodněni jako celek,“ uvedl Martin.

Mohlo by vás zajímat: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

Pojištění jako standard

V „tradičním bankovním světě“ je pojištění naprostým standardem. Například v USA se o něj stará vládní korporace FDIC. Pojištění FDIC je však určeno pouze pro krytí vkladů ve fiat měně, takže nemůže být použito na krytí kryptografických aktiv.

Pojištění, která má Coinbase sjednané, kryje tu nejdůležitější hrozbu majitelů kryptoměn – hackerský útok. Dále pokrývá ztrátu finančních prostředků v důsledku „krádeže zasvěcenými osobami“ (pracovníky burzy). Naopak pojištění logicky nezahrnuje škody způsobené například 51% útokem.

Philip Martin dále uvádí, že částka, na kterou jsou hot peněženky Coinbase pojištěny, by měla stačit na pokrytí všech prostředků, které jsou v hot walletkách obvykle uloženy, a byly vzaty v úvahu občasné i cenové špičky.

Tip: Pokud chcete kupovat kryptoměny bez poplatků a získat navíc 10 USD za první registraci na Coinbase, přečtěte si náš návod.

Závěr

Kryptoměnový svět není bezpečný a již mnohokrát jsme byli svědky hacku burz či jiných nepříjemných událostí. Je hrozně fajn vědět, že i když podmínky Coinbase pojištění nejsou „plně komplexní“, tak jejich nabídka je rozhodně lepší než u spousty jiných burz, kde vlastně ani žádné pojištění neexistuje a v případě problémů si můžete stěžovat leda tak na sociálních sítích či na nádraží a o nějakém odškodnění si můžete nechat jenom zdát.

Co číst dále?

Trader, který shortoval Bitcoin od 20 000 $, velí k nákupu!

Zdroj:
decryptmedia.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img