Burzu Bithumb hackli její vlastní pracovníci – Odhalilo vyšetřování

0
(0)

Nedávno jsme vás informovali o nepříjemném hacku burzy Bithumb, během kterého bylo zcizeno tři miliony EOS a dvacet milionů XRP tokenů v celkové hodnotě cca osmnáct milionů dolarů. Tato zpráva byla celkem překvapením, protože Bithumb byl hacknutý relativně nedávno – teprve před půl rokem.

Vyšetřování tohoto bezpečnostního incidentu odhalilo několik zajímavých skutečností. Za povšimnutí stojí například fakt, že zmizely pouze firemní kryptoměny. Zloději se k penězům zákazníků nedostali.

Bithumb bezpečnost nepodceňuje

Důležité také je, že zmíněných osmnáct milionů v kryptoměnách bylo uloženo v offline peněženkách. Burza Bithumb má opravdu dobré zabezpečení a hacknout ji zvenčí fakt není nic jednoduchého. Její systém splňuje všechny požadavky a regulace vlády a burza se neustále soustřeďuje na posilování své obrany před externími hrozbami.

Mohlo by vás zajímat: Temná tajemství cloudminingu odhalena!

Kryptoměny ukradli interní pracovníci

Bohužel, bezpečnostní oddělení Bithumbu zapomnělo na interní hrozby. Pracovníci burzy a partnerské společnosti mají k některým systémům mnohem lepší přístup. Nepomohlo ani, že kryptoměny byly uloženy na offline multisignature peněžence.


“Výsledky inspekce ukazují, že bezpečnostní incident (tedy poslední hack – pozn. red.) mají na svědomí interní pracovníci. Vzhledem k těmto skutečnostem vedeme intenzivní vyšetřování společně s KISA, internetovou policií a dalšími firmami zabývajícími se bezpečností. Zároveň spolupracujeme i s dalšími směnárnami a snažíme se získat zpět co nejvíce coinů. “


Hackeři se momentálně snaží uloupené kryptoměny prodat na burzách, které nevyžadují KYC. EOS i XRP tokeny se však dají sledovat a po přesunu na burzu je lze zmrazit a následně poslat zpět Bithumbu. Je pravděpodobné, že burza tímto způsobem získá velkou část coinů zpět.

Co číst dále?

260 % za tři měsíce – Binance Coin [BNB] útočí na nejvyšší pozice – Vyplatí se ještě nakoupit?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img