Temná tajemství cloudminingu odhalena!

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

V posledních letech se setkáváme s mnoha nabídkami tzv. cloudminingu v různých formách. Některé ale vykazují spíše znaky kriminálního chování než seriózní obchodní nabídky. Chránit se před podvodnými nabídkami firem slibujících rychlé zbohatnutí je mnohdy velmi těžké zejména pro investory, kteří nemají odpovídající technické znalosti.

Snad nejjednodušší podvod neboli scam byl doménou minulých let. Cloudminigové stránky, jako například cloudminingservice nebo hashocean vybízely investory ke vkládání různých částek v Bitcoinech s nabídkou jejich zhodnocení. Nezřídka jste se setkali s nabídkami zhodnocení desítek až stovek procent. Nějaký čas po spuštění těchto a podobných služeb jejich klienti narazili na nefunkční stránky a jejich vklady putovaly neznámo kam. Mnoho z těchto tzv. scamerů zůstalo nepotrestáno i přes snahy vyšetřujících orgánů.

Mohlo by vás zajímat: Co jsou mining pooly a jak se k nim přidat?

Scamy zdaleka nekončí!

Naivita investorů byla v letech 2015 až 2016 obrovská až zarážející. Vlivem mnoha špatných zkušeností a následné medializace byl tento druh podvodu pro jejich tvůrce odsouzen k zániku. Nepoctivost z tohoto druhu odvětví ovšem nezmizela, ba naopak. Scameři jen hledají pořád sofistikovanější metody k okrádání investorů.

V dnešní době je velmi aktuální nabídka stavby rigů a jejich umístění v prostorách provozovatele. I zde se můžeme setkat se seriózním i podvodným jednáním. Většina společností nabízejících tyto služby těží na vlastní peněženky, ze kterých potom po odpočtu nákladů za elektrickou energii a provize za umístění rigů vyplácejí své klienty. Tyto praktiky vedou často bohužel ke zkreslování skutečné výtěžnosti a znovu k okrádání klientů. Za nejlepší řešení považujeme to, kdy výsledky těžby provozovatel poukazuje přímo na peněženky klientů a umožní jim také nahlédnout elektronicky do vlastních monitorovacích systémů, díky čemuž má klient vždy přehled o momentálním technickém stavu rigu, jeho výkonu a výsledku těžby.

Další provozovatelé, kteří používají jako operační sytém rigů Windows, často instalují tzv. dualminery, kde se jim daří část vytěžených prostředků poměrně s velkým úspěchem skrýt také před zraky klientů. Jinde vidíme podstatně nepřiměřené provize, které po svých klientech provozovatelé za umístění rigů požadují. V mnohých případech se jedná až o 30 % částky z celkového výsledku těžby bez poplatků za elektrickou energii, která je účtována zvlášť.

Ve všech případech toto pro toto odvětví nezdravé jednání odrazuje další potencionální zájemce o tento druh těžby, neboť v těchto těžkých dobách pro mining nedosahují klienti ani pozitivních výsledků vzhledem k ceně elektrické energie. Doporučujeme se v případě zájmu o tento druh těžby nejprve poradit s některou ze specializovaných firem.

Co číst dále?

Mining? Má to ještě vůbec význam?

17. 3. 2019 MR Chain team

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img