260 % za tři měsíce – Binance Coin [BNB] útočí na nejvyšší pozice – Vyplatí se ještě nakoupit?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...

Existuje mnoho různých druhů kryptoměn. Některé jako Bitcoin a Litecoin slouží pouze k placení, další jako Ethereum, EOS nebo TRON jsou nativní coiny decentralizovaných výpočetních platforem a pak existuje velké množství tokenů, které reprezentují hodnotu nějakého produktu nebo služby.

Disclaimer / Tento článek nelze považovat za finanční poradenství. Za případné ztráty na burze nezodpovídáme.

Nativní token burzy Binance – BNB – patří do třetí kategorie. Pokud obchodujete na burze Binance a zároveň držíte tento token, platíte o 50 % nižší poplatky. I proto se z Binance stala největší kryptoměnová burza na světě.

Mezi Binance a BNB však existuje symbiotický vztah. Burza svůj coin považuje i jako jistou formu decentralizované akce a směřuje do něj podíl ze zisků. Navíc periodicky (každé tři měsíce) BNB tokeny vykupuje od držitelů a následně pálí a hodnotu BNB se snaží podpořit i dalšími způsoby.

Jedním z nich je například spuštění platformy Binance Launchpad, v jejímž rámci tato společnost organizuje ICO vybraných projektů. Patří mezi ně například Bittorent Token (BTT) od TRON Foundation, Celer Network, Fetch.AI, BREAD, GIFT a brzy přibudou další.

Tyto ICOs měly velký úspěch. Vyprodáno byly během několika sekund. Jistě vás nepřekvapí, že to ovlivnilo i hodnotu BNB.

Návod k obchodování na burze Binance naleznete zde.

Hype kolem BNB – Kam jsme se dostali za tři měsíce?

Společnost Binance v roce 2019 střílí jednu bombu za druhou. V poslední době se také spekuluje o plánovaném spuštění obchodování na páku. Právě tuto funkci totiž obchodníci na Binance velmi potřebují. Hlavně v těchto tichých časech s minimální volatilitou.

Na druhé straně BNB token od začátku roku narostl o neuvěřitelných 260 % z necelých 5 $ na začátku roku 2019 až po současných 17,3 $. Pokud to takto bude pokračovat dál, BNB jako první velký coin po nepříjemném roce 2018 dosáhne své All-Time-High! V současnosti se podle žebříčku na stránce KMcap nachází na sedmém místě a s kapitalizací přesahující $ 2,5 miliardy šlape na paty Bitcoin Cashi!

To čekal jen málokdo, ale je to pravda. Naskytla se tedy otázka: Vyplatí se ještě Binance Coin nakupovat? Odpověď na tuto otázku není úplně jednoznačná. Pokud se vám chce trochu zaspekulovat a nebojíte se mírné ztráty, tak do toho!

Mohlo by vás zajímat: Huobi následuje Binance – Čeká HT Token pumpa?

Jak obchodovat Binance Coin?

V první řadě je třeba poznamenat, že každé, ale opravdu každé aktivum, které rychle roste i rychle padá a BNB má z technického hlediska na rováši velmi, velmi mnoho. Proto budeme předpokládat, že dříve či později nastane propad ceny tohoto tokenu.

Na druhé straně aktiva, která rostou exponenciálně, mohou v posledních dnech/týdnech udělat neuvěřitelná procenta. Proto doporučujeme trochu zaspekuloval. Konkrétní obchod naleznete níže.

BNB/BTC

Při pohledu na graf BNB/BTC můžeme vidět exponenciální růst hodnoty bez výraznějších korekcí. Všechny korekce byly způsobeny menšími propady Bitcoinu. BNB reaguje na poklesy hodnoty Bitcoinu velmi citlivě a většinou padne o více procent.

Binance Coin je oproti Bitcoinu na jasném All Time High. Při pohledu na weekly graf však můžeme vidět, že rallye se pomalu končí. Pokud dnes BNB nestoupne alespoň o dalších 5 %, vytvoří Doji svíčku, což pro obchodníky může být signálem k prodeji. Lidé, kteří drží od nového roku, jistě nedočkavě sledují trh a čekají na náznaky otočky, aby mohli likvidovat své pozice. Podívejte se na indikátory RSI a Stochastic RSI. Toto vypadá na velký výplach.

Pokud však BNB dokáže vytvořit další zelenou weekly svíčku, je dost možné, že růst bude minimálně jeden týden pokračovat. V tom případě je však třeba určit, kde prodat.

BNB/USD

Při pohledu na weekly graf BNB/USD opět vidíme šílený růst. BNB předvedl opravdu neuvěřitelné rallye. Něco nám však říká, že to nebude trvat věčně. Toto je z technického hlediska sebevražda.

BNB momentálně zápasí se silnou rezistencí na hladině 18 $. Její (ne)překonání určí další osud tohoto tokenu. Vzhledem k rychlému vzestupu očekáváme i rychlý pád. Otázkou je, kde se uskuteční otočka?

1W BNB/USD - Binance
1W BNB/USD – Binance

Po stoupnutí nad 20 $ budeme moci konstatovat, že BNB překonal rezistenci a může pokračovat v růstu. V tom případě bude mít velkou šanci na otestování All Time High z ledna 2018. Toto All Time High se nachází na cca 25 $. Pokud nakoupíte za 18,5 $, můžete očekávat cca 20–25% zisk.

Pozici je třeba zajistit stoplossem. Do tohoto obchodu NIKDY nechoďte bez stoplossu! Stoploss je vhodné umístit těsně pod support (momentálně rezistenci) podle toho, jak vám to ukáže technická analýza. Já budu dávat stoploss na 16,8 $. To nám vytvoří pěkné RRR (Risk to Reward Ratio). 1,7 $ dolů a potenciálně 6–10 $ nahoru.

Doporučený obchod

Buy – 18,5 $
Stoploss – 16,8 $
Target 1 – 24 $ (likvidovat 50 % – stoploss na 18,5 $)
Target 2 – 26 $ (likvidovat 25 % – stoploss na 24 $)
Target 3 – MOON

Co číst dál?

Dokáže krypto-gigant Binance ještě dále růst? Šušká se o další bombě!

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře