260 % za tři měsíce – Binance Coin [BNB] útočí na nejvyšší pozice – Vyplatí se ještě nakoupit?

4
raketa-moon-kryptomena

Existuje mnoho různých druhů kryptoměn. Některé jako Bitcoin a Litecoin slouží pouze k placení, další jako Ethereum, EOS nebo TRON jsou nativní coiny decentralizovaných výpočetních platforem a pak existuje velké množství tokenů, které reprezentují hodnotu nějakého produktu nebo služby.

Disclaimer / Tento článek nelze považovat za finanční poradenství. Za případné ztráty na burze nezodpovídáme. Pro kvalitní analýzy/signály využijte náš nový produkt na Trading11!

Nativní token burzy Binance – BNB – patří do třetí kategorie. Pokud obchodujete na burze Binance a zároveň držíte tento token, platíte o 50 % nižší poplatky. I proto se z Binance stala největší kryptoměnová burza na světě.

Mezi Binance a BNB však existuje symbiotický vztah. Burza svůj coin považuje i jako jistou formu decentralizované akce a směřuje do něj podíl ze zisků. Navíc periodicky (každé tři měsíce) BNB tokeny vykupuje od držitelů a následně pálí a hodnotu BNB se snaží podpořit i dalšími způsoby.

Jedním z nich je například spuštění platformy Binance Launchpad, v jejímž rámci tato společnost organizuje ICO vybraných projektů. Patří mezi ně například Bittorent Token (BTT) od TRON Foundation, Celer Network, Fetch.AI, BREAD, GIFT a brzy přibudou další.

Tyto ICOs měly velký úspěch. Vyprodáno byly během několika sekund. Jistě vás nepřekvapí, že to ovlivnilo i hodnotu BNB.

Návod k obchodování na burze Binance naleznete zde.

Hype kolem BNB – Kam jsme se dostali za tři měsíce?

Společnost Binance v roce 2019 střílí jednu bombu za druhou. V poslední době se také spekuluje o plánovaném spuštění obchodování na páku. Právě tuto funkci totiž obchodníci na Binance velmi potřebují. Hlavně v těchto tichých časech s minimální volatilitou.

Na druhé straně BNB token od začátku roku narostl o neuvěřitelných 260 % z necelých 5 $ na začátku roku 2019 až po současných 17,3 $. Pokud to takto bude pokračovat dál, BNB jako první velký coin po nepříjemném roce 2018 dosáhne své All-Time-High! V současnosti se podle žebříčku na stránce KMcap nachází na sedmém místě a s kapitalizací přesahující $ 2,5 miliardy šlape na paty Bitcoin Cashi!

To čekal jen málokdo, ale je to pravda. Naskytla se tedy otázka: Vyplatí se ještě Binance Coin nakupovat? Odpověď na tuto otázku není úplně jednoznačná. Pokud se vám chce trochu zaspekulovat a nebojíte se mírné ztráty, tak do toho!

Mohlo by vás zajímat: Huobi následuje Binance – Čeká HT Token pumpa?

Jak obchodovat Binance Coin?

V první řadě je třeba poznamenat, že každé, ale opravdu každé aktivum, které rychle roste i rychle padá a BNB má z technického hlediska na rováši velmi, velmi mnoho. Proto budeme předpokládat, že dříve či později nastane propad ceny tohoto tokenu.

Na druhé straně aktiva, která rostou exponenciálně, mohou v posledních dnech/týdnech udělat neuvěřitelná procenta. Proto doporučujeme trochu zaspekuloval. Konkrétní obchod naleznete níže.

BNB/BTC

Při pohledu na graf BNB/BTC můžeme vidět exponenciální růst hodnoty bez výraznějších korekcí. Všechny korekce byly způsobeny menšími propady Bitcoinu. BNB reaguje na poklesy hodnoty Bitcoinu velmi citlivě a většinou padne o více procent.

Binance Coin je oproti Bitcoinu na jasném All Time High. Při pohledu na weekly graf však můžeme vidět, že rallye se pomalu končí. Pokud dnes BNB nestoupne alespoň o dalších 5 %, vytvoří Doji svíčku, což pro obchodníky může být signálem k prodeji. Lidé, kteří drží od nového roku, jistě nedočkavě sledují trh a čekají na náznaky otočky, aby mohli likvidovat své pozice. Podívejte se na indikátory RSI a Stochastic RSI. Toto vypadá na velký výplach.

Pokud však BNB dokáže vytvořit další zelenou weekly svíčku, je dost možné, že růst bude minimálně jeden týden pokračovat. V tom případě je však třeba určit, kde prodat.

BNB/USD

Při pohledu na weekly graf BNB/USD opět vidíme šílený růst. BNB předvedl opravdu neuvěřitelné rallye. Něco nám však říká, že to nebude trvat věčně. Toto je z technického hlediska sebevražda.

BNB momentálně zápasí se silnou rezistencí na hladině 18 $. Její (ne)překonání určí další osud tohoto tokenu. Vzhledem k rychlému vzestupu očekáváme i rychlý pád. Otázkou je, kde se uskuteční otočka?

1W BNB/USD - Binance
1W BNB/USD – Binance

Po stoupnutí nad 20 $ budeme moci konstatovat, že BNB překonal rezistenci a může pokračovat v růstu. V tom případě bude mít velkou šanci na otestování All Time High z ledna 2018. Toto All Time High se nachází na cca 25 $. Pokud nakoupíte za 18,5 $, můžete očekávat cca 20–25% zisk.

Pozici je třeba zajistit stoplossem. Do tohoto obchodu NIKDY nechoďte bez stoplossu! Stoploss je vhodné umístit těsně pod support (momentálně rezistenci) podle toho, jak vám to ukáže technická analýza. Já budu dávat stoploss na 16,8 $. To nám vytvoří pěkné RRR (Risk to Reward Ratio). 1,7 $ dolů a potenciálně 6–10 $ nahoru.

Doporučený obchod

Buy – 18,5 $
Stoploss – 16,8 $
Target 1 – 24 $ (likvidovat 50 % – stoploss na 18,5 $)
Target 2 – 26 $ (likvidovat 25 % – stoploss na 24 $)
Target 3 – MOON

Co číst dál?

Dokáže krypto-gigant Binance ještě dále růst? Šušká se o další bombě!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SquishKamilk 001 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
k 001
Host
k 001

O BTC jste psali že má zastaralou technologii a nemá šanci vydržet na špici , jo a vystřídá ho BNB ?to má co za technologii když každého musí zajímat technologie když investuje do krypta ,to stejné bylo Alibba coin banda ovcí nakupovala jak o dušu v domění že jde o ten celosvětově známí e-shop tak ovce nakupovali Alibba coin pumpoval jak mířil the moon ,pak jak se e-shop ozval že s tím shitem nemá nic společného a bude žalovat za zneužití jména tak se přejmenovali ABBC coin a sen o the moon se rozplynul a většina ovcí šla těžce do… Číst vice »

k 001
Host
k 001

Stačí jeden úspěšný hack na binance celý BNB ti půjde takovou rychlostí srát žes to neviděl .Jen hlupák investuje do kryptoměny která je vázaná na jedinou burzu stačí jeden úspěšný hack či vytunelování binance a tokeny bnb si můžeš strčit doprdele protože se rázem stanou bezcenné obzvlášť v krypto byznysu kde je skoro každý měsíc nějaký ten heck burzy , sice vytunelování není tak časté ale stává se to taky mt gox , či ta kandaská směnárna kde údajný majitel zemřel ,binance může dopadnout stejně a pokud vlastníte jinou kryptoměnu můžete být vysmátí při krachu binance ale bnb tokeny si… Číst vice »

Kamil
Host
Kamil

Sice máš vyjadřování řeznickýho psa, ale v tomhle s tebou souhlasim a mám stejnej názor.

Squish
Host
Squish

Podle CZ co rikal na twitteru, zitra oznami dalsi IEO, takze predpokladam ze cena zase pujde minimalne o 10% nahoru. Lidi budou taky kvuli tomu sve BNB“zamykat“ na dvacet dni aby se mohli loterie zucastnit.