Coinbase chce, aby vývojáři tvořili “flatcoiny” vázané na inflaci

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová burza Coinbase ve svém nedávném příspěvku požádala vývojáře, aby se zaměřili na tzv. flatcoiny, které sledují míru inflace a umožňují uživatelům mít stabilitu kupní síly. Co dalšího se uvádí v příspěvku Coinbase?

Coinbase chce “flatcoiny” ve své síti Base

Coinbase, jedna z největších kryptoměnových burz na světě, se domnívá, že jedním z čtyř důležitých inovací, které by měly být postaveny na nedávno spuštěné sítě Base, jsou inflačně zajištěné flatcoiny. Kryptoburza žádost pro vývojáře sdílela prostřednictvím svého oficiálního blogu a na sociální síti Twitter.

Většina stablecoinů je vázána na fiat měny, jako je například americký dolar. Flatcoiny si kladou za cíl být vázány na inflaci, jelikož sledují spotřebitelský index cen a inflační data. V oficiálním blogovém příspěvku se uvádí:

Fascinuje nás myšlenka, kterou vidíme v decentralizovaném designu stablecoinů, a zvláště se zajímáme o „flatcoiny“ – stablecoiny, které sledují míru inflace, umožňují uživatelům mít stabilitu kupní síly a zároveň mají odolnost vůči ekonomické nejistotě způsobené starším finančním systémem.

Kryptoburza také uvedla, že je otevřena dalším nápadům, které vyplní prostor mezi flatcoiny a kryptoměnami. Koncept má podporu také předního investora Raye Dalia, který v nedávném rozhovoru uvedl, že by rád viděl minci vázanou na inflaci, aby zajistila, že spotřebitelé si mohou zabezpečit svou kupní sílu.

Coinbase ve svém blogovém příspěvku také žádá vývojáře, aby se zaměřili na bezpečnější decentralizované finance (DeFi), LOB a pověst Onchain. Kryptoměnová burza ale zdůraznila, že protokoly musí stále zaručovat ochranu soukromí a autonomii uživatelů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 214 USD dle KMC.

Závěr

Co si o “flatcoinu” myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celé sdělení kryptoměnové burzy Coinbase se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Vážně se někdo na takové úrovni zabývá takovou blbostí? Vždyť by to bylo udržitelné cca jako český penzijní systém 😀

spot_img