Co se vyplatí sledovat v BTC v tomto týdnu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) začíná nový týden na známém území, klíčový support je zpět, ale býci se zatím průlomu nedočkali. Mohlo by se to brzy změnit? Poté, co v pátek BTC znovu získal 33 000 USD, se BTC/USD drží v obchodním koridoru, ve kterém se nacházel před krátkou volatilitou minulého týdne.

Akcie zažívají boom, když USD naráží na klasickou rezistenci

Vzhledem k tomu, že akcie jdou jako obvykle nahoru, zdá se, že existuje jen málo třecích ploch, které by mohly způsobit problémy pro zisky kryptoměn. Ačkoli analytici stále častěji varují před budoucím poklesem, nálada na akciích zůstává tento týden optimistická. Více vodítek by však mohl poskytnout americký dolar.

Podíváme-li se na měnový index amerického dolaru (DXY), který měří sílu USD vůči koši 20 měn obchodních partnerů, obrázek ukazuje, že některé známé rezistence jsou opět ve hře. Koncem minulého týdne jeden z analytiků tvrdil, že DXY musí vzrůst ze současných 92,2 na zhruba 94, aby se projevila hlavní rezistence, která by podpořila Bitcoin.

Cena Bitcoinu „dělá všechny správné věci“

Při pohledu na spotový trh jsou obchodníci optimističtí při vyhlídce, že se 33 000 USD vrátí a vydrží po krátké medvědí epizodě z minulého týdne.

Po „potvrzení“ této úrovně, jak v neděli vysvětlil obchodník a analytik Rekt Capital, se BTC/USD vrátil na spodní hranici zavedeného rozpětí.

„BTC proráží zpět nad oranžovou trendovou linii. Dělá všechny správné věci, aby tuto trendovou linii znovu získal jako podporu. Znovuzískání trendové linie jako supportu a to bude velký pokrok směrem k výzvě k proražení této modré klínové struktury.“

-uvedl v aktualizaci.

Pondělí pokračovalo v nastoleném trendu a v momentální době se Bitcoin pohybuje na úrovni kolem 34 350 USD.

Fundamenty si udržují svůj comeback

Pokud minulý týden cenová akce zklamala, pod kapotou Bitcoin pracuje na důležitějším obratu. Pondělní údaje z monitorovacích zdrojů ukazují, že obtížnost sítě i hashrate se stabilizují, a že by tedy nejhorší z nedávných těžebních turbulencí mohla být pevně za námi.

Po svém rekordním propadu na začátku července byla dříve obtížnost na nejlepší cestě překonat i svůj poslední výkon a shodit dalších 28 % nebo více. V mezidobí však začalo docházet k oživení. Nyní by při další úpravě obtížnosti mělo dojít k poklesu pouze o 10 %, pokud se cenová akce udrží poblíž současných úrovní.

Změny svědčí o tom, že síť dokáže sama sebe vyvažovat bez vnější pomoci, bez ohledu na okolnosti se obtížnost upravuje tak, aby zohlednila jakoukoli danou eventualitu.

Grayscale odemyká 40 000 BTC

Událostí, která je tento měsíc v hledáčku všech účastníků trhu, je několikanásobné odblokování BTC u institucionálního giganta Grayscale. Fond Grayscale Bitcoin Fund (GBTC) má v nadcházejících týdnech uvolnit více než 40 000 BTC, které podléhaly šestiměsíčnímu období uzamčení.

Názory na dopad na trh se liší. Někteří se obávají, že se zvýší prodejní tlak, zatímco jiní tvrdí, že spotové trhy budou v podstatě neovlivněny. Zvláště zajímavý je 18. červenec, kdy hodnota odblokování v tento den činí něco přes 16 000 BTC.

Býčí cenová metrika se blíží „startovací zóně“

Potřebujete nějaké spolehlivé „naděje“ pro nadcházející týden? Analýza trhu má odpověď. V pondělí se pozornost obracela k šikovnému indikátoru z on-chain datové služby CryptoQuant, který historicky zachytil každý větší cenový run BTC v posledních dvou letech.

Nazvaný Taker Buy Sell Volume/Ratio, sleduje údaje z burzy, které vytváří jako vodítko pro to, kdy HODL a kdy je dobrá příležitost k výběru zisku během místního tržního cyklu.

Právě teď se zdá, že poměr předpovídá další nárůst BTC/USD, což vede ke klasickému bodu „take profit“.

Závěr

To jsou věci, které se tento týden vyplatí v Bitcoinu sledovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: