Co se děje s testovací sítí Cardana a hardforkem Vasil?

4.4
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zakladatel Cardana Charles Hoskinson vyvrátil tvrzení, že testovací síť Cardana je „katastrofálně rozbitá“, což naznačuje potřebu konečně pokročit vpřed s dlouho odkládaným hard forkem Vasil.

Zajímavost: Obrázek tohoto článku byl v naší redakci vygenerován pomocí umělé inteligence. Jak se jí to povedlo? Svůj názor můžete sdělit v komentáři. Přijde vám to zajímavé?

V neděli na Twitteru Hoskinson sdílel svou frustraci ohledně některých videí, která tvrdila, že testovací síť Cardana má „katastrofický“ problém, který pochází z pátečního vlákna od vývojáře ekosystému Cardano Adama Deana.

Vývojář tvrdil, že testovací síť je „katastrofálně rozbitá“ kvůli neobjevené chybě v Cardano Node v1.35.2, která vytváří nekompatibilní vidlice.

Po této chybě vydala společnost Cardano svůj nový klientský software Cardano Node v1.35.3 na dvou samostatných testovacích sítích.

Dean však poznamenal, že protože většina operátorů upgradovala na verzi 1.35.2, aby simulovala hard fork Vasil, verze 1.35.3 je také „nekompatibilní a neschopná synchronizace“ s původní testovací sítí a tyto dvě testovací sítě jsou „bez historie bloků. “

Hoskinson sdílel svou flustraci

Hoskinson však tvrdil, že problém s kódováním nalezený na této verzi uzlu byl odstraněn v aktualizaci 1.35.3 a zároveň sdílel svou frustraci, že další testování by vedlo k dalším zpožděním hard forku:

„Samozřejmě bychom jako komunita mohli odložit spuštění Vasil o několik měsíců, abychom znovu otestovali kód, který již byl testován tucetkrát a již běží. Stojí to za to všem vývojářům DApp, kteří na tuto aktualizaci čekají už téměř rok?”

Během pátečního pořadu Ask-Me-Anything Hoskinson také řekl, že kolem Cardana a jeho problému s testovací sítí koluje „nespravedlivý příběh“, který nazval jako „neuvěřitelně žíravý a škodlivý“.

„Nemůžete spojovat neúspěšnou testovací síť s hlavní sítí, protože testovací sítě se v tomto odvětví neustále konstruují a ničí. To je jejich smysl. V žádném případě nepoškozují samotné Cardano.“

V neděli Hoskinson poznamenal, že „skutečností něčeho tak velkého a složitého je to, že člověk může být snadno chycen věcmi, které nefungují dobře, a zapomenout na věci, které fungují“.

Dodal, že jedním z výsledků hard forku Vasil bude nový proces řízení a inkluzivnější struktury, které povedou k „užitečnějšímu kódu“ a „rychlejšímu vývoji“.

„Momenty, které nám dávají šanci se změnit a růst. Pojďme společně dokončit Vasila a pak se přesuneme na vyšší úroveň a napravíme některé z původních hříchů projektu, aby Cardano také mohlo růst na další úroveň.“

Závěr

Hard fork Vasil byl letos již několikrát odložen, naposledy na konci července kvůli problémům zjištěným na testovací síti. Hoskinson však během AMA řekl, že hard fork Vasil nastane již brzy dle plánu.

Nativní token Cardana ADA se aktuálně obchoduje na hodnotě 0,45 USD, přičemž za poslední týden klesl o 18,5 %, podobně jako zbytek trhu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pikeš

Cardano nemá budoucnost, síť je samý problém, který se nedaří vyřešit. ADA na Měsíc nikdy nevystřelí…

Arturex

Ďalší expert z milióna iných sa vyjadril…

an onym

Co vás vede k takovému názoru? Napište aspoň 4 problémy, které podle vás má cardano síť.
Co já vím, cardano běží přes 2 roky bez problému, vývoj jde postupně a systematicky vpřed, funkce a využití roste.

Poslední editace 1 rok před přes an onym
David

Poplatky ,v dnešní době kdy mnoho sítí běží na cenovém poplatků a druhá věc je škálování,bez toho update je to ko,.
No a největší problém je Hoskinson,který Cardano poškozuje svými nevhodnými tweety,.

an onym

0.17 Ada za transakci je neřešitelný problém? Zanedlouho se poplatky budou platit ve stablecoinech = babel fees. První krok ke škálování – Vasil hf je naprogramovaný, otestovaný a přechod už není na IOG, ale na provozovatelích poolů.
Všechno jede správným směrem.

Michal

A další co to tomu nerozumí, dělají to dobře a než nahodit něco co nefunguje jako např solana, tak radši o chvíli vše odloží než aby se to celé posralo. Co se týče článku tak ono to je trochu jinak.

David
Hodnocení článku :
     

Cardano je bohužel slimák plazící se na skunků,jeho největší problém je Hoskinson,který ho založil,ale také ho pohřbý,.

Milan

Slimák, co se vždycky doplazí k cíli.

spot_img