Cardano velryby vykupují pokles, během 8 dnů nahromadily ADA v hodnotě 140 milionů dolarů

5
(3)

Vzhledem k tomu, že zakladatel sítě Cardano (ADA) Charles Hoskinson ujistil uživatele, že by již nemělo dojít k dalšímu zpoždění hard forku Vasil poté, co jej o několik týdnů odsunul, přešli investoři do ADA do režimu akumulace.

Hlavní Cardano účty tak přidaly pod svou správu v období mezi 27. červencem a 5. srpnem tokeny ADA v hodnotě 138 milionů dolarů. Informaci zveřejnila na Twitteru platforma Santiment. Kromě toho platforma též zveřejnila graf ukazující kombinovanou akumulaci “žraločích” a “velrybích” adres, tedy těch, které “hodlují” mezi 10 000 a 10 miliony ADA.

Podle grafu tak tito investoři do ADA přidali (během sledovaných osmi dní) dohromady 0,46 % stávající nabídky Cardana.

Pozoruhodné je, že za poslední měsíc přidaly žraločí adresy Cardano do svých souhrnných peněženek 79,1 milionu ADA, což představuje (v době psaní článku) hodnotu 41,44 milionu dolarů a významné velrybí adresy přestaly token dumpovat.

Zároveň se má za to, že cena Cardana je “oceněna agresivněji”, protože nadcházející hard fork Vasil slibuje přinést zásadní technická vylepšení, spočívají zejména ve zlepšení škálovatelnosti sítě. Dále se, dle informací analytické platformy Messari, můžeme těšit na vyšší propustnost a vylepšení chytrých kontraktů.

cardano vasil upgrade
Zdroj: Messari

Síť Cardano se neustále rozšiřuje

Celkový počet peněženek Cardano již oficiálně překročil 3,5 milionu, protože na tomto blockchainu jsme byli v uplynulém roce svědky trvalého růstu. Během něj vývojáři spustili několik důležitých aktualizací, počínaje funkcí chytrých kontraktů.

Počet chytrých kontraktů Cardano Plutus na začátku srpna překročil 3 000, a to díky hard forku Alonso, který umožnil poskytnout komunitě platformu pro vývoj aplikací DeFi .

V době psaní článku se Cardano pohybuje na osmé příčce kryptoměn dle tržní kapitalizace s kapitalizací více než 17,25 miliard dolarů a cenou 0,5158 za jednu minci. Pro připomenutí dodávám, že token ADA dosáhl svého vrcholu více než 3,09 $ 2. září 2021.

Závěr

Cardano z mého pohledu stále patří mezi kryptoměny, které mají potenciál a smysl. A to i přesto, že kritici tomuto projektu často vytýkají, že jde o “náboženství bez technologie”.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img