Co bude mít letos vliv na cenu bitcoinu

4.8
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Jihokorejská burza Bithumb sestavila seznam faktorů, které letos rozhodnou o posunu ceny bitcoinu směrem nahoru. Jejich odhad ceny na konci roku se blíží 42 000 USD. Aby se tak stalo, tak je nutné aby všechny faktory byly naplněny.

Mezi nejnutnější změny patří obrat v restrikcích FED. S tím už část trhu počítá. Dalším důležitým faktorem je rozvolnění situace v Rusku. To na většině trhů zmrazilo obchodování s dolarem. Kryptoměny by tady mohly přinést zajímavou alternativu. Možný je i počátek býčího trhu v Asii po snížení daní z krypta v Japonsku.

Příležitost k oživení latinskoamerického trhu nabízí Brazílie a její plány na posílení právní suverenity digitálních aktiv. Do ceny kryptoměn také musíme započítat výsledek právního sporu Ripple s americkou Komisí pro cenné papíry (SEC). Ripple již předem avizoval, že v případě prohry z USA odejde.

Na trh se dostane množství tokenů

Trh by taky měl očekávat příliv dalších tokenů. Po upgradu sítě Ethereum (označení „Shanghai“) bude umožněno validátorům stáhnout své podíly Etherea, které použili na zabezpečení sítě. Také se počítá, že dojde k výplatě kompenzace Mt.Gox a během roku se na trh uvolnění 140 000 BTC.

Závěr

Máme se na co těšit. Svět plánuje množství zajímavých událostí, které mohou pomoci ceně bitcoinu nahoru. A cena bitcoinu s sebou táhne i náladu pro ostatní coiny. Musíme ale počítat, že ne všechno vyjde a že rok přinese i řadu méně pozitivních zpráv. Někdo vidí 30 000 USD na konci ledna někdo 42 000 na konci roku. Stále je ale řada analytiků, kteří tam vidí těch 12 000 USD i méně. Nechme se překvapit.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Medvěd ještě neřekl poslední slovo. Všechno je růžové, hurá na ATH, jako vždycky. Už se těším na výjeb, tam začínají moje limitní nákupy.

Vojtech

Přesně tak.

spot_img