Japonsko chce zrušit 30% daň z držených kryptoměn

5
(1)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V současnosti musí japonští emitenti kryptoměn platit 30% daň ze zisku. Tato povinnost se na ně vztahuje i v případě, že tokeny neprodávají. Tato situace samozřejmě vede k odlivu firem a lidí, protože je pro ně výhodnější založit si takovou firmu mimo japonské území.

Japonsko ruší 30% daň z držených kryptoměn

Japonská vláda (LDP – Liberal Democratic Party) nyní schválila návrh o zmírnění tohoto nařízení. Daň se nově nebude muset platit z vydaných kryptoměn, které jsou stále v držení firmy.

O návrhu se jednalo již od srpna a schválení vládou je jen dalším krokem. Nyní by měl být návrh předložen v parlamentu a jestliže bude i tam schválen, tak by měl platit od následujícího finančního roku, který v Japonsku začíná 1. dubna.

Pro trh je to pozitivní zpráva. Je totiž evidentní, že i přes aktuální medvědí trh a nedávnou aféru kolem FTX, má vláda zájem o podporu domácích kryptoměn a Web3. Premiér Fumido Kishida v říjnu zdůraznil, že NFT, blockchain a metaverse budou hrát důležitou roli v digitální transformaci země.

K tomu se kloní i velké japonské firmy. Například Sumitomo Mitsui Financial Group (japonský finanční gigant) na začátku měsíce oznámil, že pracuje na konceptu využití soulbound tokenů (SBT). Tyto tokeny digitální identity jsou nepřenosné a mohou sloužit k jednoznačné identifikaci lidí nebo subjektů.

Každý může mít vícero takových tokenů, které může používat jako pracovní životopis, lékařskou kartu nebo třeba členský průkaz do posilovny. Koncept SBT v květnu letošního roku představili Vitalik „Vitaly“ Buterin (tvůrce Etherea), Puja Ohlhaver (právnička) a Eric Glen Weyl (sociální technolog).

Závěr

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img