Je reálný Bitcoin za 30 000 USD do konce měsíce?

4.1
(8)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Po delší době cesty do strany máme zajímavý pohyb nahoru. Během víkendu došlo k chvilkovému prolomení hranice 21 000 USD. Podíváme se spolu na výhled do konce měsíce. Můžeme pokořit 30 000 USD?

Během posledních dvou týdnů bitcoin nereagoval na negativní zprávy a odmítal pokles na nižší hladiny. Podle některých analytiků svědčí tento fakt o možném nalezení dna. V tomto týdnu jsme pokořili 50 denní i 100 denní exponenciální klouzavý průměr (EMA). Nyní testujeme 200 denní EMA. Jeho pokoření by bylo jednoznačně býčím signálem, ale pravděpodobně se jedná o oblast, kde si investoři budou vybírat své zisky.

Býci tlačí na pilu

Tlak býků je určitě na uzavření nad 200 denním EMA. To by povzbudilo další nákupy a urychlilo cestu na 24 000 USD a pak na 30 000 USD. Model IOMAP od IntoTheBlock navíc ukazuje slábnoucí rezistenci nad 20 000 USD.

Aktuální cena bitcoinu smazala propad způsobený pádem FTX. Našlápnuto máme na další růst, ale je i možné, že se jedná jen o spekulaci velkých hráčů, kteří na burzy nedávno přesunuli větší množství stablecoinů. Z víkendových obchodů rozhodně nelze usuzovat případný trend. Doporučujeme sledovat živý graf bitcoinu.

Závěr

Co přinese budoucnost můžeme jenom odhadovat. Jeden úhel pohledu je technická analýza, ale nesmíme zapomínat na makroekonomickou situaci a mediální kampaně. Možná trh jen pozitivně reaguje na dobré zprávy z FTX a nebo si s ním jen hraje pár velryb. Větší detail vám jistě přinese naše dnešní video analýza. Určitě sledujte.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img