Chytré smlouvy pro Litecoin na obzoru?

5
(8)

Flare Networks pracuje na zavedení inteligentních kontraktů do blockchainu Litecoinu. Tato funkce představí možnosti aplikací a vývoje podobné funkcím, se kterými se setkáváme na platformě Etherea.

Podle zveřejněného tweetu to vypadá, že Litecoin získá možnost chytrých kontraktů prostřednictvím Flare Networks.

Flare Networks chce přidat možnost smart contractů

Flare Networks uvádí, že tuto funkci představí ještě před svým uvedením na trh ve 2. čtvrtletí 2021. Podle dostupných informací to umožní použití Litecoinu na platformě Flare „s inteligentními smlouvami ve stylu Etherea“. 

Ačkoli Flare Networks zatím neupřesnil, co vše budou moci vývojáři dělat s inteligentními smlouvami, je pravděpodobné, že vývojáři na Litecoinu budou moci vytvářet decentralizované aplikace (dApps) podobné těm, které se nacházejí na Ethereu.

Flare Networks by měla také odměnit držitele Litecoinu zajímavým airdropem. Projekt přerozdělí 5 miliard tokenů FLR ze svých vlastních zdrojů.

Je to ale vůbec realizovatelné?

Flare je projektem třetí strany, ale nadace Litecoin Foundation velmi ocenila jeho úsilí a poznamenala, že je „velmi nadšená z toho, že prostřednictvím Flare přichází na Litecoin schopnost inteligentních smluv a interoperability“.

Pokud se ale podíváme do minulosti, najdeme podobné projekty třetích stran, které se snažily řešit podobný cíl. V roce 2018 “duchovní otec” Litecoinu Charlie Lee mluvil o podpoře Litecoinu a jeho inteligentních smluv prostřednictvím platformy Abra. Tyto chytré smlouvy byly omezeny pouze na určité funkce této obchodní platformy.

Závěr

Inteligentní smlouvy Flare by snad měly být mnohem plnohodnotnější. Uvidíme, jestli se tyto smart kontrakty stanou široce využívanými, až bude projekt opravdu spuštěn. Každopádně pro Litecoin to je určitě zajímavá a velmi pozitivní zpráva.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

dekuji za zpravu – toto hejti stejne nepochopi :-)))

pan.karel

Bylo by dobre kdybyste vase myslenky rozvadel,protoze jak sam rikate 99% lidi to tady nepochopi,nebo tedy spise vase myslenkove pochody.

Poslední editace 3 let před přes pan.karel
Kal

Ako Peťo vidíš píšeš podľa mňa k veci a si aj inteligent ale inak to formuluj ľudia sa potom hnevajú na teba asi to znie podľa nich že si egoista ako ja som stým v pohode ale asi im to vadí sme tu predsa len komunita ľudí kazdeho si tu vážim, a ty ľudia ti možno aj dajú za pravdu a súhlasia ale ked im píšeš proti srsťi tak sa in to eventualne nepáči aj keď máš pravdu a potom uniká pointa toho čo píšeš, čo je škoda Ako to je len dobrá rada si plodný človek skús sa zamyslieť v dobrom a formulovať príspevky menej invazívne myslím ze ludia to ocenia.😉

Poslední editace 3 let před přes Kal
Kalim

Mohl by sis laskavě odpustit ty své frajeřinky o chápání ? Chováš se jak mistr světa. Čtu to tu v každém tvém komentáři a už mě to nebaví. Jsi snad něco víc než mi ostatní že máš právo se v každém komentáři takhle povyšovat ? Místo toho by sis mohl dát práci a vysvětit to tak, abychom to pochopily. Jinak jsem také fanda litecoinu, ale když si přečtu takovýto komentář k článku, tak mi fakt nic nedá. Akorát mě nasere.

Shumanic

Než něco napíšeš zopakuj si základy češtiny.

Kalim

Chodíš sem kontrolovat pravopis a nebo se chceš něco dozvědět ?

Edgar

Mě by zajímalo jestli teda litecoin spolupracuje s Cardanem 🤔? Podle tohohle to vypadá že chce používat obě platformy na inteligentní smlouvy.

spot_img