Chystá se MasterCard podporovat platby kryptoměnami? Naznačuje to nový patent

0
Mastercard crypto

Americká nadnárodní společnost MasterCard Worldwide získala patent, kterým by mohla dosáhnout zrychlení procesu plateb pomocí kryptoměn.

V USA může MasterCard oslovit až 100 milionů klientů

Pro digitální měny přichází další skvělá zpráva. Přední světová společnost zabývající se platebními kartami, MasterCard, získala patent, který by mohl v budoucnu umožnit jejím klientům provádět transakce s kryptoměnami. Dostat významné instituce zabývající se kreditními a debetními kartami na svou stranu, by bylo pro celé kryptoodvětví ohromným posunem vpřed. Otevřely by se tak obrovské možnosti k široké adopci, protože jen v USA tato společnost přibližně 100 milionů klientů.

Mohlo by vás zajímat: Seznam nejlepších blockchain prohlížečů, které stojí za vyzkoušení

Problémem jsou transakční doby

Aktuálně mohou držitelé MasterCard karet platit pouze v lokální měně, ale nový patent by právě ten stav mohl změnit. Podle slov společnosti existuje poměrně velká skupina lidí, která by ocenila přidanou hodnotu anonymity a zvýšené bezpečnosti, kterou jim kryptoměny mohou poskytnout. A právě tuto skupinu chce MasterCard oslovit a získat na svou stranu.

Viceprezident pro komunikaci společnosti MasterCard, Seth Eisen, uvedl:

„Přestože kryptoměny mohou plátci často poskytovat bezpečnost, o příjemci se to už říct nedá, protože existují určité limity blockchainu.“

Eisen narážel především na transakční časy, které v případě Bitcoinu mohou trvat i 10 minut. Ve srovnání s délkou trvání klasických plateb provedených kartou je tento čas zpracování mnohonásobně delší. Tím pádem může být toto časové zpoždění při platbě kryptoměnami velkým problémem především pro obchodníky a poskytovatele služeb, kteří musí počkat na potvrzení a dokončení transakce. A právě toto místo definoval MasterCard jako svou příležitost pro další potenciální rozvoj.

K časovému horizontu, kdy by měl MasterCard implementovat slíbenou integritu s kryptoměnami se Eisen vyjádřil poměrně neurčitě:

„Důsledně hledáme způsoby, jak přinést na trh nové myšlenky a nové inovace, abychom vytvořili přidanou hodnotu pro naše zákazníky a držitele karet. Registrování patentů je součástí tohoto procesu a má sloužit k ochraně duševního vlastnictví společnosti, bez ohledu na to, kdy se daná idea zrealizuje. „

Doporučujeme článek: Bezpečnostní pravidla v neregulovaném světě kryptoměn

Spojení dat z blockchainu a platebních sítí

Podstatou myšlenky MasterCard by bylo zkrácení výše zmíněných transakčních dob pomocí nového typu klientského účtu, který by převáděl kryptoměny využívaje stávajícího řešení, které společnost momentálně využívá v případě plateb standardními měnami. Účet by vytvořil pro klienta sérii propojených profilů, které by zaznamenávaly jeho disponibilní částku v klasické fiat měně, částku v kryptoměně, její adresu a specifický identifikátor.

Tip redakce: Dosáhnou kryptoměny všeobecné akceptace již v roce 2019?

Závěr

Mastercard projevil zájem o kryptoměny a jejich zahrnutí do jím poskytovaných služeb už dříve. Potvrzuje to především fakt, že tato společnost zaregistrovány již dva patenty týkající se blockchain technologie. Prvním je Metoda a systém pro poskytování validovaných, auditovatelných a neměnných vstupů pro smart kontrakty a druhým je patent s označením Metoda a systém pro anonymní blockchain transakce.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor.

Zdroje:
cryptodisrupt.com
cryptovest.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na