Chyba na burze Coinbase z vás mohla udělat milionáře

0
(0)

Zprávy a souhrny

Blockchainová technologie a kryptoměny jsou mezi námi poměrně krátce, ale i tak si za tu dobu dokázaly přitáhnout extrémně velkou pozornost. Určitě ale ještě všechny technologie a služby spojené s kryptoměnami nejsou zcela bezchybné. Přesvědčit jsme se o tom mohli znovu včera, kdy vyšlo najevo, že Coinbase, jedna z největších a nejpopulárnějších burz na světě, má ve svých systémech chybu.

Chyba s přijímáním smart kontraktů

Coinbase, burza s hlavním sídlem v San Franciscu, včera veřejně oznámila, že má ve svých systémech poruchu. Ta měla umožňovat uživatelům burzy manipulovat s Ethereem. Pomocí smart kontraktu totiž uživatelé mohli navýšit počet svého Etherea i bez toho, aby ho reálně vlastnili.

Tato možná manipulace se smart kontrakty byla odhalena nedávno, ale chyba v systému měla být údajně už od prosince 2017. Vicompany, holandská společnost, která odhalila daný problém, dostala od Coinbase finanční odměnu ve výši 10 000 USD.

„Výzkum této společnosti (Vicompany) odhalil problém s kódy, které se zabývají přijímáním Etherea pomocí kontraktu. To umožnilo posílání Etherea na Coinbase pomocí kontraktu i v případě, že by dokončení daného kontraktu neproběhlo úspěšně.“

Doporučujeme přečíst: Coinbase implementuje Segwit

Burza se už také vyjádřila, že chyba byla odstraněna. Zároveň potvrdila, že tato porucha nebyla nijak zneužita.

„Chyba byla odstraněna díky obměnění logiky, která se zabývá přijímáním kontraktů. Po zanalyzování problému jsme zjistili, že nebyla nijak zneužita.“

V principu by tato chyba znamenala, že si lidé mohou posílat na svoje účty neomezené množství Etherea aniž by ho vlastnili. Muselo by se tak dít pomocí smart kontraktů, ale i v případě selhání daných kontraktů by byla suma připočítána na Coinbase účet.

Coinbase v tom není sama

Coinbase ale není jediná burza, která měla takové problémy. Japonská burza Zaif ještě koncem února odhalila, že kvůli chybě v jejích systémech mohli uživatelé kupovat Bitcoin za 0 dolarů (výhodná koupě, ne?).

Jen měsíc předtím společnost Overstock řešila celkem kuriózní problém, který by potěšil určitě nejednoho jedince. Chyba v jejich systému totiž dovolila zákazníkům nakupovat produkty pomocí Bitcoin Cash za cenu Bitcoinu. Nejeden zákazník by tak ušetřil nemalé peníze.

Závěr

Tato chyba mohla vyjít Coinbase pořádně draho, naštěstí se nikomu nepodařilo ji zneužít. Určitě ale kryptoměnám nepřidává na popularitě, když se takovéto chyby objevují často. Na druhou stranu je potřeba říct, že tato technologie je stále příliš mladá na to, aby byla bezchybná.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: