Charles Hoskinson: Proč američtí regulátoři zvyšují tlak na kryptoměnový průmysl

4.8
(5)

Spolutvůrce Cardana Charles Hoskinson nastínil skutečný důvod, proč v posledních týdnech jdou regulátoři ve Spojených státech takovým způsobem po kryptoměnách.

Podle Hoskinsona je za tím neuvěřitelně násilný kolaps burzy digitálních aktiv FTX Sama Bankmana. Ten nutí regulační orgány, aby nyní přitvrdily svůj odpor vůči kryptoměnám.

Americký zásah vůči kryptoměnám

V roce plném krypto otřesů vyvolal další otřes nedávno předložený senátní návrh zákona státu Illinois s názvem “Digital Property Protection and Law Enforcement Act”.

Návrh zákona, na který upozornil floridský právník Drew Hinkes, by povoloval zrušení blockchainových transakcí provedených prostřednictvím chytrých smluv. Legislativa by se vztahovala na jakoukoli “blockchainovou síť, která zpracovává blockchainovou transakci pocházející ze státu”.

Hinkes návrh zákona vykreslil jako ten “nejneproveditelnější státní zákon” týkající se blockchainu a kryptoaktiv, jakého byl kdy svědkem. Zákon také dobře ilustruje pozoruhodnou proměnu nálady pro dříve pro-inovační stát.

V obdobném duchu reagoval i Charles Hoskinson stojící za projektem Cardano. Na otázku, co vyvolalo zvýšený útok amerických regulátorů na ekosystém digitálních měn, Hoskinson bystře odpověděl. Podle jeho slov to byl krach FTX.

FTX byla kryptoměnová burza se sídlem na Bahamách a “korunní klenot v mnohamiliardovém impériu” Sama Bankmana-Frieda, jejího kdysi tak oslavovaného zakladatele. Americký podnikatel a matematik k tomu uvedl:

V okamžiku, kdy se to stalo, jsem věděl, že celé odvětví čeká vážně těžké období.

Hoskinson souhlasí s připomínkami bývalého generálního ředitele společnosti Kraken

Hoskinson také vyjádřil souhlas se spoluzakladatelem a bývalým generálním ředitelem společnosti Kraken Jessem Powellem. Ten se nechal slyšet, že regulační orgány záměrně zavírají oči před špatnými subjekty, jako je FTX, protože to slouží jejich velké agendě.

Powell zdůraznil sled událostí, které vedly k rozsáhlým ztrátám kapitálu v rámci kryptoměnového průmyslu. To investory silně pálí a v konečném důsledku odrazuje od většího přijetí.

Například kryptoměnová burza Kraken je pilířem kryptografického sektoru již deset let a lze ji označit za běžný, poctivý subjekt. Přesto byla burza nedávno donucena zaplatit pokutu ve výši 30 milionů dolarů, aby urovnala obvinění, která proti ní vznesla americká Komise pro cenné papíry (SEC). Hoskinson naznačil, že Powellův názor začíná být velmi reálný.

Závěr

Letošní vývoj nám naznačuje, že rok 2023 by se mohl stát rokem kryptoměnových regulací. Nám nezbývá než doufat, že takových, které budou ku prospěchu celého kryptoměnového sektoru.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img