Jesse Powell po úrazu odstupuje z funkce generálního ředitele Krakenu

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Po více než dekádě svého působení v čele kryptoburzy, později i kryptobanky, Kraken odstupuje generální ředitel společnosti Jesse Powell.

Powell končí v pozici CEO Kraken

Spoluzakladatel a generální ředitel kryptoměnové burzy Kraken Jesse Powell odstoupí z funkce generálního ředitele a zůstane ve funkci předsedy představenstva. Z pozice CEO Krakenu tak odchází po více než 11 letech vedení platformy.

Ve středečním oznámení Kraken uvedl, že Powella nahradí ve funkci generálního ředitele provozní ředitel Dave Ripley, který je v Krakenu od roku 2016. Brzy bývalý generální ředitel zůstane u kryptoburzy jako předseda představenstva, zatímco společnost bude hledat nového provozního ředitele.

Powell údajně řekl, že jeho rozhodnutí odstoupit bylo způsobeno tím, že Kraken rostl tak moc, že to pro něj začalo být příliš náročné a málo zábavné. Rozhodnutí pak mohlo souviset také se zraněním, které dříve utrpěl.

Po zranění krku a operaci jsem jen těžko usínal. Byl jsem na extrémní dietě, načasování jídla, omezení kofeinu a optimalizaci prostředí. Přesto jsem potřeboval dokonalost, abych si mohl dobře odpočinout. Ukázalo se, že vše, co jsem musel udělat, bylo vrátit se ke zvedání závaží 30 minut denně, uvedl.

Jak šel čas

Kraken je dnes jednou z největších a nejznámějších kryptoměnových burz na světě. A zřejmě na tom má své nemalé zásluhy právě odstupující CEO Jesse Powell.

Jako ředitel společnosti působil od roku 2011. Provedl kryptoburzu se sídlem ve Spojených státech prvopočátky kryptoprostoru a v roce 2020 dovedl Kraken na pozici první společností v oblasti digitálních aktiv v historii USA, která získala bankovní licenci.

Zažil však také horší časy, o které se do jisté míry postarala americká vláda. V roce 2021 udělila americká CFTC společnosti pokutu 1,25 milionu dolarů za to, že se nezaregistrovalaa jako obchodník s futures a nelegálně nabízela maržové maloobchodní komoditní transakce v digitálních aktivech.

Powell v dubnu oznámil, že Kraken zavře své globální ústředí v centru San Francisca, a v červnu kritizoval „probuzené aktivisty,“ že se nehodí pro práci v kryptoburze.

Závěr

Ve své pozici po 11 letech končí generální ředitel Krakenu. Jesse Powell svůj post přenechává provoznímu řediteli Davu Ripleyovi.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: