Cesta zabavených kryptoměn vede do ruské Federální bezpečnostní služby

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • 100 % Chainlink adres je nyní v zisku, u BTC je to 90 % a u LTC 47 % • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Během včerejšího obchodování se dostalo...

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Se zmizením 450 milionů dolarů v kryptoměnách je na základě nového šetření spojována ruská Federální bezpečnostní služba (FSB). Kryptoměny zmizely v roce 2018 ze společnosti WEX, která byla kdysi největší ruskou digitální platformou pro výměnu aktiv.

BBC News

Jak uvedl reportér BBC News Andrey Zakharov, podařilo se mu získat zvukové nahrávky, na kterých vystupuje osoba jménem Anton. Jedná se údajně o bývalého důstojníka FSB Antona Nemkina. Na nahrávkách dále vystupuje Alexej Bilyuchenko, spoluzakladatel zaniklé burzy WEX. BBC rovněž přezkoumala soudní dokumenty týkající se vyšetřování chybějících prostředků.

Činnost burzy, která dříve nesla název BTC-e, byla ukončena na konci roku 2018 poté, co byla ze strany amerického ministerstva spravedlnosti obviněna z praní špinavých peněz. Na burze se měly údajně nacházet i prostředky z hacku kryptoburzy Mt.Gox.

Bilyuchenko poté založil se svým obchodním partnerem Alexandrem Vinnikem novou burzu WEX. Druhým partnerem byl Dmitrij Vasilyev, jeden z největších klientů BTC-e, který byl také jmenován oficiálním majitelem burzy WEX.

Anton

V roce 2018 během obchodního jednání vyzval Anton Bilyuchenka, aby mu předal cold peněženky burzy WEX. Po tomto předání byl Bilyuchenko držen na oddělení FSB v Moskvě, kde se jej několik úředníků v civilním oblečení mělo dotazovat na operace burzy WEX.

Následující den měl Anton požadovat předání flash disků obsahujících soukromé klíče do kryptofondů společnosti. Anton tvrdil, že kryptoměna v hodnotě 450 milionů dolarů, z nichž část patřila zákazníkům burzy, bude uložena na účtu „FSB Ruska“.

Poté co Bilyuchenko strávil další noc v hlídaném hotelu a začal mít obavy o svůj život, souhlasil s převodem výše uvedené částky. 27. dubna byl Bilyuchenko převezen do kanceláře v blízkosti hotelu, kde do notebooku vložil flash disk a zahájil proces dešifrování, který trval asi 12 hodin.

Na základě dat z blockchain.com a explorer.litecoin.net je zřejmé, že z výše uvedených peněženek bylo převedeno celkem 30 000 BTC a 700 000 LTC.

Závěr

V dubnu 2019 byl Dmitrij Vasilyev vyšetřován policejním oddělením v kazašském městě Almaty. Byl obviněn z podvodu místního investora ve výši 20 000 USD prostřednictvím burzy WEX.

25. července 2019 byla v Kalifornii podána stížnost proti zaniklé burze BTC-e a jejímu provozovateli Alexandru Vinnikovi. Již v loňském roce stanovila FinCEN, síť pro vymáhání finančních zločinů, občanské pokuty pro BTC-e a Vinnika ve výši 88 milionů dolarů, respektive 12 milionů dolarů.

Bilyuchenko ve svém svědectví tvrdí, že se stal obětí podvodných činností, jejichž cílem bylo zabavit majetek burzy.

A co nešťastní klienti burzy WEX? Ti se snaží zjistit, kde jsou jejich finanční prostředky a kdo má nad nimi kontrolu.

Co číst dále?

[Breaking news] V Íránu protestující podpálili budovu centrální banky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře