Majitel skupiny WCA Holding Matouš Polák ukazuje, jak mohou těžební stroje pomoci při hledání léku na koronavirus. Těžební výkon celé firmy nyní totiž propůjčuje zdarma univerzitě Stanford. Chce jí pomoci urychlit vývoj léku na koronavirus.
Když se M. Polák dozvěděl o výzvě Stanfordovy univerzity Folding@Home, která využívá sdíleného výkonu všech zapojených strojů k simulaci vývoje léku na COVID-19, neváhal a poskytl výkon několika stovek grafických karet.
Těžební stroje hledají lék na koronavirus
Jeho firma těží běžně kryptoměny, nyní se ale rozhodl pomocí těžebních karet urychlit hledání léku na zákeřný virus. Samotný projekt Folding@Home již běží několik let a v minulosti sloužil vědcům při hledání a vývoji léku např. na Alzheimerovu, Parkinsonovu nebo Huntingtonovu chorobu.
Business je třeba rychle transformovat
Mění také výrobní strategii jedné z holdingových firem na výrobu krémů. Výrobní linka bude podle jeho slov přepnuta z produkce krémů na výrobu dezinfekce, které je u nás nedostatek.
Pomozte i vy v boji s koronaviram, jakkoliv
Matouš vyzývá i další firmy a jednotlivce, kteří mohou poskytnout vysoký výpočetní výkon, aby se k výzvě Stanfordovy univerzity připojili a dodává: „Každá simulace je jako zakoupení sportky: čím více tiketů zakoupíte, tím větší šanci máte vyhrát jackpot, v tomto případě najít řešení.“
Pojďme se zúčastnit této výzvy a zkusme se zamyslet, co můžeme udělat my nebo naše firmy pro zlepšení současné nelehké situace ve světě a v Čechách. #přepnito
Jeho výzvu najdete také ve videu níže: