Cena zlata pod vlivem politiky Federálního rezervního systému

3.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Primárním účelem držení nebo investování do zlata je chránit své portfolio před vysokou inflací. Jednoduše řečeno, lze odvodit, že pokud úrokové sazby zůstanou zvýšené nebo vystřelí výše, poskytne to býčí náládu podporující vyšší ceny zlata.

To je pravda, pokud Federální rezervní systém zahajuje buď kvantitativní zpřísnění nebo kvantitativní uvolňování. V současné době Federální rezervní systém dokončuje víceleté období kvantitativního zpřísňování, ve kterém zvýšil úrokové sazby z historického minima 0 % až na 5 ¼ %.

Inflační tlaky

Tento týden odhalily dvě důležité zprávy nová data týkající se aktuálních inflačních tlaků. Index spotřebitelských cen odhalil, že inflace za únor byla vyšší, než se čekalo. Včerejší zveřejnění nejaktuálnějšího Indexu cen výrobců odhalilo, že výrobci během měsíce února zdražili své zboží o 0,6 %. Vzhledem k tomu, že PPI je předchůdcem CPI, můžeme očekávat, že inflace v tomto měsíci bude i nadále vysoká.

To stlačilo zlato z maxim dosažených minulý pátek. Úterní zveřejnění CPI snížilo futures na zlato o 25 dolarů a ve středu se zlato zotavilo a získalo zpět přibližně 15 dolarů z úterního poklesu. Po zbytek týdne zlato ztratilo na síle, ale stále se neobchodovalo na nižší minimum, než bylo minimum dosažené v úterý.

Před týdnem ceny futures zlata vylezly až na hranici 2 200 dolarů za unci a obchodovaly se až na maximu 2 203 dolarů. Cena zlata nad 2 200 dolary poprvé v historii se neudržela dlouho, ale skutečnost, že zlato zůstalo nad 2 150 dolary celý týden, je známkou formování základny a můžeme brzy očekávat testování této ceny znovu. Zlato bylo extrémně odolné a schopné si podržet většinu svých nedávných zisků i přes mírné nepříznivé vlivy síly dolaru a vyšší výnosy pokladničních poukázek.

Další zasedání Fedu

Účastníci trhu nyní začnou vstupovat do režimu vyčkávání a pozorování, protože Federální rezervní systém zahájí březnové zasedání FOMC. Podle nástroje FedWatch CME je téměř jisté, že na březen žádné snížení sazeb neoznámí ani nezahájí. Zveřejní však svůj nejaktuálnější ekonomický výhled a zveřejní revidovaný tečkový graf, který je nedílnou součástí SEP (souhrn ekonomických projekcí).

Bodový graf zveřejněný v únoru předpokládal, že první sada snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému začne letos, a předpokládala, že sníží sazby o tři čtvrtě procenta. Také předpokládali pokračující snižování sazeb v roce 2025 a 2026, protože normalizují své referenční úrokové sazby (sazbu z centrálních fondů) těsně nad 3 %.

Závěr

Pokud nedojde k žádným zásadním změnám v bodovém grafu zveřejněném příští týden, v podstatě by tyto informace již měly být zohledněny v aktuálních cenách a měly by podporovat zachování hodnoty ceny zlata. Neváhejte proto sledovat středeční stream, kde si zasedání Fedu podrobněji rozebereme.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img