Cena bitcoinu za posledních 14 dní stagnuje – Kam půjde dál?

3.8
(5)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Za poslední dva týdny můžeme sledovat pohyb ceny bitcoinu u spodní hranice významné rezistence. Neustále se pokouší o její průraz a zatím přišlo vždy zamítnutí. Podíváme se dnes na detail vývoje ceny v tomto čase na 4hodinovém grafu.

Nejčastější pásmo, kde se pohybujeme je mezi 27 700 USD a 28 050 USD. V grafu vyznačen jako červený pás. První pokus o průlom směrem nahoru byl těsně před vystoupením Jerome Powella po zasedání FED. Ihned po něm vidíme rychlý propad na podporu u 26 650 USD. Problémy Credit Suisse a její srovnávání s Deutsche Bank pomohly bitcoinu k dalšímu růstu již den po zasedání FED.

Opět došlo k zamítnutí a návratu do středního pásma, kde jsme vydrželi celý minulý víkend. V pondělí ale přišla zpráva o žalobě CFTC na Binance a jejího CEO Changpeng „CZ“ Zhaa. Bitcoin se propadl na podporu a teprve po zveřejnění informace o zpomalení evropské ekonomiky přichází další růst. Velmi vlažné zamítnutí a pomalý návrat do středního pásma. Tento pátek přišla naopak pozitivní zpráva o stavu inflace v USA. Akcie i kryptoměny šly nahoru. A zde se držíme celý víkend.

Závěr

Otázkou tedy zůstává, co přijde v neděli večer a pondělí ráno. Uchová si trh náladu a konečně prorazí rezistenci? Nebo srazí cenu negativní informace o ukončení Bittrexu v USA? Jak trh zareaguje na informaci, že americká vláda letos prodá 41 500 BTC zadržených během Silk Road.

Jsou to sice jen střípky, ale osobně bych dnes večer očekával vývoj ceny směrem dolů. Minimálně do středního pásma, možná až na podporu. Při proražení této podpory vidím další kolem 27 600 USD. Dojde-li k proražení rezistence, tak další se jeví na 29 600 USD.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)