Povzbudivá makroekonomická data ženou ceny akcií a kryptoměn vzhůru

5
(1)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Včera byla zveřejněna povzbudivá makroekonomická data Spojených států. Index osobních spotřebních výdajů (Personal Consumption Expenditures, PCE) v některých oblastech překonal očekávání. Sám Bílý dům výsledek komentoval jako významný pokrok boje proti inflaci. Dle očekávání na to ceny akcií a bitcoinu reagovaly silným růstem.

Cena bitcoinu za den dokázala narůst o 4 % (cca 1000 USD). Akciový index S&P 500 si za včerejší den připsal skoro 1,5 % a Nasdaq skoro 2 %. Na druhou stranu objemy obchodů bitcoinu za pátek byly srovnatelné s ostatními dny a v porovnání se čtvrtkem dokonce nižší. Nyní máme víkend a objemy budou přirozeně nižší.

Cenu bitcoinu mohly táhnout i expirace čtvrtletních opcí

Během víkendu předpokládám vyšší volatilitu. Důvodem mohou být končící čtvrtletní opce. Při pohledu na Deribit, který představuje téměř 80 % celosvětové aktivity kryptoměnových opcí, došlo v pátek k expiraci 81 052 call opcí v hodnotě 2,25 miliardy USD a 60 261 put opcí v hodnotě 1,73 miliardy USD. S ohledem na letošní růst ceny bitcoinu je tedy pravděpodobné, že budou probíhat nákupy na spotovém trhu. Ty mohou zvýšit volatilitu a krátkodobě zvýšit poptávku (a s tím i cenu).

Závěr

Včera došlo k uzavření měsíční svíce a z dnešního pohledu ji můžeme hodnotit jako býčí (nárůst přes 23 %). S ohledem na historické chování ceny by tato svíce mohla signalizovat počátek býčího trhu. Stejný výstup je i z analýzy chování bitcoinu před blížícím se halvingem. Informace z trhu jsou pozitivní a tak vše nasvědčuje budoucímu růstu. Všechno vypadá skvěle. Až moc.

Možná jsem skeptik, ale osobně nevěřím tomu, že by ekonomická krize již byla za námi. Ještě před týdnem si více než 80 % trhu myslelo, že FED již sazby nezvedne. Dnes už je to cca jen 50 %. A stále klesáme. Pořád čekám na další problém, který vyplave na povrch a vše pošle opět dolů. Bude to snad Deutsche Bank nebo se blíží nějaká jiná černá labuť ohledně bitcoinu. Myslím, že se to brzy dozvíme.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img