Čeká Bitcoin další “leg down” na 12 000 USD?

5
(5)

Poté, co trh s kryptoměnami během týdne ztratil 165 miliard dolarů ze své tržní kapitalizace, klesl Bitcoin (BTC) pod 20 000 dolarů. Fakt, že se i nadále snaží dostat zpět nad tuto hranici,  vede analytiky trhu k tomu, aby se pokusili předpovědět budoucí pohyby tohoto aktiva.

Čeká Bitcoin propad?

Jedním z nich je Gareth Soloway, hlavní tržní stratég společnosti InTheMoneyStocks.com, který se domnívá, že Bitcoin by mohl dále klesat až na minimum 12 000 USD. Tuto predikci vyřkl 20. září během rozhovoru s Daniem Camboneovem ze společnosti Stansberry Research.

Bitcoin – Pohyb směrem dolů, nebo ne?

Soloway během rozhovoru vyjádřil svůj názor, že Bitcoin by mohl klesnout ještě podstatně níže, než je jeho současná cena:

Myslím si, že Bitcoin má před sebou ještě jednu nohu dolů, a to na 12 000 až 13 000 USD.

Podle jeho názoru to, že Bitcoin míří níže, hodně souvisí se situací na dolaru, protože “když vidíte, že dolar se nadále drží na více než 20letých maximech, tak to prostě zabíjí všechna riziková aktiva. (…) Při každém růstu dolaru uvidíte, že na grafu Bitcoinu dochází k opačnému vývoji.” K výše uvedenému pak ještě dodal:

Klíčem pro mě je i nadále na BTC sledovat úroveň 19 599 dolarů na denní uzavírací bázi.

Pro připomenutí dodávám, že již v lednu 2022 Soloway předpověděl, že sektor kryptoměn může brzy zažít “dot-com bublinu“. Na druhou stranu se také nechal slyšet, že Bitcoin by se mohl v příštích pěti letech obchodovat za cenu kolem 100 000 nebo 250 000 dolarů.

Regulace jako dobrá věc

Soloway je také zastáncem regulace kryptoměn a domnívá se, že by byla pro Bitcoin a kryptoměny obecně pozitivní. Instituce by se pak podle něj cítily mnohem jistěji, kdyby do nich investovaly peníze svých klientů:

„Zveřejněním regulace vytvoříte rámec, ve kterém mohou tyto instituce říci: ‚dobře, nyní můžeme hrát na tomto poli, protože známe pravidla a cítíme se pohodlně při investování peněz jiných lidí s naší svěřenskou odpovědností.

Cena BTC

Další významný odborník na obchodování s kryptoměnami ze společnosti Rekt Capital uvedl, že Bitcoin by mohl dosáhnout dna ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022. A to vzhledem ke svému historickému chování v době 517 – 547 dní před událostmi halvingu (půlení). Dodává pak, že BTC by mohl vytvořit dno v oblasti  někde mezi 16 985 a 23 467 dolary.

V době psaní článku se Bitcoin obchoduje za 18 854 USD dle KMC, což je v týdenním srovnání pád o téměř 10 procent.

Závěr

Jedna věc je v případě Bitcoinu neměnná a to jsou cykly. Některá nepříliš příjemná období je prostě třeba přečkat. A z historie grafu vidíme (a neberte to jako finanční doporučení), že zatím se trpělivost vždy vyplatila.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ivan

Hm tak v jednom clanku je, ze pujde nahoru a hned v druhym, ze pujde dolu. Takze babo rad:-)

spot_img