Cardano jako nejlepší volba hodlerů?

0
(0)

Společnost eToro nedávno zveřejnila překvapivé statistiky nejvíce globálně držených mincí na své platformě pro druhé čtvrtletí roku 2021. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, Cardano (ADA) Charlesa Hoskinsona vytlačilo bitcoiny a Ethereum a zajistilo si mezi držiteli první místo jako nejoblíbenější kryptoměna. Na dalších místech se pak objevil Dogecoinem (DOGE), Tron (TRX), Ethereum (ETH) a Bitcoin (BTC).

V čem spočívá úspěch této kryptoměny? Pojďme se na dva důvody podívat trochu blíže.

Nízká cena

eToro uvádí, že mnoho uživatelů, zejména v USA, má dost frakčních kryptoměn. U většiny ze tří milionů nových uživatelů zaznamenaných v prvním čtvrtletí se zdá, že jejich vstupní preference jsou nakloněny směrem k mincím s nízkými cenami. Těch lze nakoupit více celých jednotek, na rozdíl od Bitcoinu a Etherea, kde se jejich aktuální cena pohybuje v desítkách tisíc (respektive v tisících) dolarů.

Tomuto nastavení odpovídá i XRP, ale to se ukazuje jako příliš kontroverzní pro některé investory, hlavně z důvodu probíhajícího právního sporu s Komisí pro cenné papíry a burzu (SEC). A pak tu je samozřejmě i Dogecoin, kterému mnozí neodolali a který se vyšplhal během nedávného kryptoměnového humbuku na vrchol zájmu mnoha investorů.

Aktuální cena Cardana (ADA) se pohybuje kolem 1,16 USD.

Viditelná vnitřní hodnota

Posledních šest měsíců se Cardano těší z rostoucí tržní kapitalizace. Ještě v lednu činila jeho tržní kapitalizace méně než 1 procento ze všech kryptoměn, na konci června to již bylo více než 3 procenta.

Zatímco se trh soustředil na rostoucí aktivitu na trhu s Ethereem, klesající cenu bitcoinů a právní zápletku mezi XRP a americkou SEC, Cardano si našlo čas, aby dále pracovalo na své relevanci a hodnotě. V březnu úspěšně dokončilo svůj hard-fork Mary a v dubnu uzavřelo historickou dohodu o partnerství s etiopskou vládou. Aktuálně se připravuje na jednu z nejočekávanějších aktualizací Alonzo, která má být nasazena již za pár týdnů – v srpnu.

Třeba připomenout, že Cardano je součástí Grayscale Digital Large Cap, ve kterém investoři hledají další uspokojivou a nadějnou alternativu k BTC a ETH. Vzhledem k faktu, že nyní jsou v oběhu již více než tři čtvrtiny z celkového množství ADA a v očekávání nadcházejícího upgrade, vidí mnozí odborníci v Cardanu zelenou perspektivu.

Závěr

Investoři se domnívají, že ADA může v příštích šesti měsících zaznamenat až 500% nárůst ceny. Již nyní nabízí sílu, rychlost a efektivitu nákladů, aby se vyrovnalo Ethereu, a je jen otázkou času, než se ADA stane oblíbeným favoritem, jako je třeba ETH. Pro hodlery jistě velmi zajímavá příležitost.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zed

500% – buďte trochu serióznější.

AjRep

Věřím tomu, ale jen pokud bude btc nahoru. Bohužel kurzy altcoinů jsou stále pevně svázány s bitcoinem. Ale ADA má opravdu v současnosti největší potenciál.

pietro

Co se Vám na tom nezdá? 500% na ADA je v dlouhodobějším horizontu spíše podstřelený odhad..

Zed

Mě se na tom nezdá “v příštích 6 měsícíh 500%”.
500% proti čemu ? BTC, zlatu, CZK V každém případě to při současné kapitalizaci už je značná suma a aktuálně to nevypadá, že by měla odkud přitéct. K tomu si už Cardano odbylo svůj obří nástup, proti dolaru letos udělalo 1300%, pak spadlo, ale aktuálně je na 700%. Já v tom vidím jen přání autora a optimismus.
Jestli se můžu zeptat, kolik % vy sám aktuálně do Cardana investujete?

Poslední editace 2 let před přes Zed
pietro

Řekl bych, že se zde hodnotí ocenění oproti fiat, primárně tedy USD. Jestli ADA stoupne o 500% v příštích 6 měsících nevím, ale jak jsem napsal výše, v dlouhodobějším horizontu o tom nepochybuji.

Martin

A co treba Avax? Skalovatelnejsi, zelene a s chytrymi transakcemi uz dnes?

mmududis

trosku nali ne jeden dolar za ada 😂 to by mw zajmalo kdo to napsal 😂

spot_img