Bývalý CTO burzy Coinbase opěvuje kryptoměny a blockchain

0
(0)

Balaji S. Srinivasan, bývalý CTO jedné z největších burz na světě, se nedávno prostřednictvím svého Twitteru vyjádřil o budoucnosti kryptoměn. Hned v několika rozsáhlých tweetech se vyjadřuje na témata jako blockchain, kryptoměny, budoucnost nebo i Bitcoin. Srinivasan stejně upozornil i na fakt, že právě blockchain technologie je tou revoluční novinkou, která by měla brzy měnit životy všech lidí.

Blockchain vs. Google Maps nebo Youtube

Balaji Srinivasan začal s tím, že porovnával blockchain technologii a známé technologie, které již svůj vliv na lidstvo měly. Prostřednictvím Twitteru se ptal svých followerů, jak moc změnily jejich život například Google Maps nebo Youtube. A přesně stejný dopad by měla mít i blockchain technologie. Tedy minimálně podle Balaji Srinivasana.

Ten věří, že zmíněné Google Maps nebo Youtube nejsou zdaleka těmi horkými novinkami, jakými byli kdysi. Aktuálně má být největší novinkou blockchain technologie, která by měla způsobit stejnou změnu jako u jiných rušivých technologii (disruptive technology).

Decentralizace, decentralizace a ještě jednou decentralizace

Jednoznačný dopad blockchain technologie. Decentralizace by měla způsobit ve finančním světě to, co způsobil e-mail poště nebo Airbnb hotelům. Decentralizace by měla nejprve zasáhnout sociální média a sociální sítě jako například Twitter nebo Craigslist (paradox, že to zveřejnil na Twitteru). Následovat by měly Instagram, Snapchat, Youtube a podle slov Balaji Srinivasana i Facebook.

Ohledně Facebooku se Srinivasan rovnou zmínil i o GlobalCoinu, který má být kryptoměnou této sociální sítě. Mnoho pochopení pro ni však neměl. Právě naopak. GlobalCoin podle jeho slov nemá vůbec šanci uspět. Jedinou kryptoměnou, o kterou by měli lidé jevit zájem, je Bitcoin. Balaji Srinivasan si myslí, že nejen GlobalCoin, ale ani žádný altcoin nemá šanci, aby soupeřil s Bitcoinem. Ten má kralovat blockchain revoluci minimálně příštích 10 let.

Decentralizace má být i řešením jiných problémů. Jedním z nich má být nová regulace GDPR, která dělá problémy nejedné velké společnosti. Právě zde by měly blockchainy (veřejné, ale i soukromé) přijít vhod s jejich decentralizovanou podstatou.

Závěr

Balaji Srinivasan, jedna z nejpodstatnějších osob při vývoji burzy Coinbase, nedávno ukončil pracovní poměr pro tuto burzu. Avšak kryptoměnami určitě nepohrdá. Právě naopak. Stále velmi intenzivně pracuje v tomto sektoru. Svědčí o tom nejen předcházející práce pro Coinbase, ale i pro Earn.com nebo Andreessen Horowitz. Rovněž je to vidět i na jeho důvěře v budoucnost kryptoměn, ale i blockchain technologie, kterou vyjadřuje i takovými posty na Twitteru.

Co číst dál?

Bitcoin je v Argentině na historickém maximu! Růst z roku 2017 byl oproti tomuto nic!

Zdroj:
cryptoslate.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
fil

O Vechainu se hovori dlouho, jako o idealnim blockchainu pro evidenci v dodavatelskem retezci. Blockchain, jakozto decentralizovana ucetni kniha se od klasicke databaze lisi jakousi neovlivnitelnou transparentnosti. A prestoze se casto diskutuje o precenovani vyuziti blockchainu namisto obycejne databaze, mam zato, ze pro supply chain muze byt velmi prospesny. Kazdy clanek tohoto dodavatel. retezce vsak musi pocitat s tim, ze o sve peci o dany vyrobek pred svetem nic neutaji. Pro spotrebitele jiste vyhodne, ale takove mliko s rodokmenem bude jiste o pulku drazsi…

spot_img