Bývalá Sberbank integruje Metamask do své blockchainové platformy

4.5
(2)

Největší ruská banka Sber, dříve známá jako Sberbank, pokračuje ve vývoji své blockchainové platformy a integruje ji s blockchainem Ethereum.

Sberbank vstupuje do oblasti DeFi a Web3

Dne 30. listopadu Sber oficiálně oznámila nové možnosti své vlastní blockchainové platformy, včetně kompatibility s chytrými kontrakty a aplikacemi v síti Ethereum. To by (dle slov banky) umožnilo vývojářům přesouvat chytré kontrakty a celé projekty mezi blockchainem společnosti Sber a veřejnou blockchainovou sítí.

To Sberu také přináší integraci s hlavní softwarovou kryptoměnovou peněženkou MetaMask. Ta se používá k interakci s blockchainem Ethereum. Integrace umožňuje uživatelům provádět operace s tokeny a chytrými kontrakty umístěnými na blockchainové platformě společnosti Sber. Vedoucí blockchainové laboratoře Alexander Nam k tomu poznamenal:

Sber Blockchain Lab úzce spolupracuje s externími vývojáři a partnerskými společnostmi a jsem velice rád, že naše komunita bude moci provozovat aplikace DeFi na infrastruktuře Sberu.

Poznamenal také, že nově integrované funkce pomohou společnosti Sber sjednotit vývojáře, korporace a finanční instituce. Dále pomohou prozkoumat praktické obchodní aplikace blockchainu, Web3 a decentralizovaných financí.

Bývalá Sberbank v posledních letech aktivně vyvíjela blockchainové produkty a na začátku roku 2021 podala u Ruské banky žádost o spuštění blockchainové platformy pro svůj stablecoin “Sbercoin”. Poté, co na jaře 2022 získala souhlas centrální banky, Sber nakonec v červnu oznámila svůj první obchod s digitální měnou. Pro úplnost dodávám, že majoritním akcionářem společnosti Sber je ruská vláda, která drží 50 % + 1 akcii.

Oznámení společnosti Sber přišlo krátce poté, co ruský prezident Vladimir Putin vyzval k vytvoření otevřené vypořádací sítě založené na blockchainu. Kritizoval monopol v globálních finančních platebních systémech a vyjádřil přesvědčení, že technologie založená na digitálních měnách povede k nezávislosti na bankách. Na druhou stranu je třeba říci, že Putinova vláda nedovoluje svým občanům používat kryptoměny jako platidlo. Navíc vydala plošný zákaz plateb za pomoci Bitcoinu (BTC).

Závěr

Koncem listopadu ruští zákonodárci také diskutovali o možných právních změnách z důvodu možného spuštění národní kryptoměnové burzy. Tuto snahu údajně podporuje jak ministerstvo financí, tak i Ruská centrální banka. O těchto institucí je totiž známo, že mají velké neshody, pokud jde o regulaci místního trhu s kryptoměnami.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img