Byla Ruja Ignatova, známá jako “CryptoQueen”, brutálně zavražděna?

4.8
(5)

Ruja Ignatova, známější spíše pod přezdívkou “CryptoQueen”, se podle bulharských zdrojů, mohla v roce 2018 stát obětí hrůzné vraždy.

Ignatova je zakladatelkou podvodného systému OneCoin a naposledy byla spatřena v Řecku v roce 2017.

Další důkazy o její možné smrti

Tajné policejní dokumenty, které prý viděla bulharská média, odhalily, že nechvalně proslulá Ruja Ignatova mohla být před více než čtyřmi lety brutálně zavražděna. Nájemný vrah jednající jménem místního drogového bosse Hristoforose Amanatidise (“Takiho”) údajně její tělo rozsekal a ostatky hodil do Jónského moře.

“Taki” je údajně vůdcem zločineckého gangu a jedním z drogových králů ve východoevropském regionu. Své záležitosti řídí ze zahraničí, neboť se před více než deseti lety odstěhoval z Bulharska. Podle některých zpráv si objednal vraždu Ignatové, protože existovalo spojení s jejím podvodným projektem kryptoměny OneCoin.

“Cryptoqueen” díky svému projektu podvedla v letech 2014-2016 miliony lidí a oběti přišly o více než 4 miliardy dolarů. Krátce poté, co úřady začaly podvody vyšetřovat, zmizela a naposledy byla spatřena v roce 2017 v řeckých Aténách.

Podle další teorie se Ignatova, která je zařazena na seznamu FBI “Deseti nejhledanějších osob” skrývá na luxusní jachtě ve Středozemním moři daleko od pobřeží. Tam ji totiž orgány činné v trestním řízení nemohou zatknout.

Její přítel jde do vězení

Soudní dvůr Jižního okrsku New Yorku (SDNY) nedávno potrestal jejího bývalého přítele, Gilberta Armentu, pětiletým vězením.

Prokurátoři tvrdili, že vypral 300 milionů dolarů z výnosů získaných z podvodu s OneCoin. Za tyto peníze si nakoupil luxusní věci, včetně tryskového letadla.

Armenta také porušil dohodu s úřady tím, že letadlo prodal, ukradl šek na 5 milionů dolarů, uplácel mexické subjekty a hazardoval s prostředky získanými od obětí OneCoinu.

V roce 2018 se přiznal k praní špinavých peněz, vydírání a spáchání podvodu, což mu zajistilo nižší trest. Bývalý milenec Ignatove požádal, aby si mohl trest odpykat ve federální věznici FCI Miami. Jde o nápravné zařízení s nízkým stupněm ostrahy pro muže. Soudci o této žádosti teprve rozhodnou.

Závěr

Jeden z příběhů, který stále nemá konec, což vede k mnoha různým dohadům. Čtyři miliardy dolarů, které díky podvodnému projektu OneCoin získala, je šílená suma. Jenže, jak naznačuje i tento článek, štěstí a dlouhý život ji možná nepřinesla.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img