Kryptoměny v rukou nové generace změní svět

0
(0)

Kryptoměny a blockchain si i přes značnou skepsi vydobyly pověst technologií budoucnosti. Jejich vývoj je teprve na začátku a v budoucnu může být značně ovlivněn především dnešní generací mileniálů. 

Doba, kdy slovo kryptoměna bylo především synonymem pro Bitcoin je prakticky pryč.
Za 10 let její existence byl svět digitálních měn rozšířen o nespočet dalších zástupců, jako například Ethereum, Litecoin a další. Vznikly tisíce nových pracovních příležitostí a ve značné míře napomohly vývoji blockchainu. Jaká je však budoucnost tohoto odvětví v rukách dnešní generace Y, tedy takzvaných “mileniálů”?

Nutno říct, že právě tato generace tvoří z velké části jakýsi hnací motor celého kryptoprůmyslu. I díky jejich podpoře a zájmu jsou dnes pojmy jako “Bitcoin” a “kryptoměny” v hlubším povědomí široké veřejnosti. Avšak vzhledem k mladému věku celého odvětví se jedná o pouhou špičku ledovce a další vývoj nás teprve čeká.

Jak může být krypto užitečné dnešní mládeži?

Dnešní generace Y, neboli takzvaní mileniálové, jsou prakticky první generací, která od malička vyrůstá v digitální společnosti. To se projevuje na zcela odlišném myšlení oproti svým rodičům a vesměs vše dělají jinak. Technologie tvoří velkou část jejich života a od malička jsou s nimi v kontaktu. Využívají je dennodenně k jakýmkoliv činnostem, ať už jde o práci, studium nebo běžné činnosti jako je objednávka jídla až domů, taxíku, dovolené, hledání a rezervace vlakových nebo leteckých spojení a řada dalších. A přesně do těchto oblastí mohou kryptoměny skvěle zapadnout.

Simon Yu, CEO společnosti StormX zabývající se blockchainem, si myslí, že generace mileniálů vítá tuto technologii s otevřenou náručí, s čímž nelze nesouhlasit. S novými technologiemi kryptoměn a blockchainem se seznamují především pro vlastní prospěch. Většina totiž netouží po stereotypním pracovním prostředí.

Svět kryptoměn může být pro dnešní mládež lákavý především proto, že je doprovázen masivním růstem. Avšak nesmíme opomenout, že trh kvůli své nestálosti přináší také velká rizika. Ačkoliv Chris Castiglione, spoluzakladatel platformy pro online kurzy zabývající se mimo jiné také Bitcoinem a kryptoměnami, si myslí, že dnešní generace je schopna rizika lépe odhadnout. Za tím podle něj stojí jejich lepší digitální a technologická gramotnost.

Budoucí potenciál kryptoměn

Na kryptoměny je v dnešní době nahlíženo spíše jako na investici na burze, která nepodléhá regulacím a nařízením bank nebo vlád. Tedy alespoň prozatím. Její myšlenka byla však zpočátku úplně jiná. Měla nahradit standardní oběžné měny a lidé měli s jejich pomocí platit v obchodech, restauracích, na internetu a podobně, to vše bez potřeby využívání klasických fiat peněz nebo kreditní karty. Tato doba však nejspíš ještě přijde. Myslí si tak Arran Stewart, jenž je spoluzakladatelem platformy Jobs.com. Podle něj dojde v budoucnosti k ústupu oběžné měny a ve většině oblastí bude nahrazena digitální měnou.

Kryptoměny lze však využít také v oblastech, které nemusí přímo souviset s financemi. Po naprogramování by například mohly automaticky provádět uzavírání takzvaných “chytrých smluv”, nebo by se daly využít pro automatické platební příkazy a podobně.

A co blockchain?

Další významnou kapitolou je především technologie, která stojí za kryptoměnami. Jedná se pochopitelně o blockchain. Zatímco kryptoměna bude v budoucnu sloužit buď stále jen jako investice, nebo se ujme jako každodenní platební metoda, technologie blockchainu může nalézt uplatnění v několika dalších oblastech. Kromě medicíny, vědy, výzkumu a dalších sektorů může však být tato technologie využita také pro běžné činnosti.

Například společnost StormX chce v budoucnu využít blockchain a kryptoměny k odměňování svých uživatelů, kteří tak mohou za různou práci, ať už se jedná o programování, psaní blogů nebo testování aplikací, získat odměnu v podobě kryptoměny. Tu mohou poté investovat a měnit na burze dle svého vlastního uvážení.

To, že je současná generace svázána s moderními výpočetními technologiemi, je nezpochybnitelný fakt. Někdo může na tuto skutečnost nahlížet poněkud skepticky, avšak vývoji nezastavíme. Koneckonců proč bychom to dělali. Technologie jako je blockchain, může současné generaci sloužit v budoucnu jako základ pro vývoj a výzkum dalších a lepších technologií. Může sloužit jako prostředek jakési revoluce pracovních prostředí, které mohou v dnešní době poněkud limitovat skutečný potenciál člověka.

Rovněž je nutno poznamenat, že za nestálostí a skepsí, který kryptoměny a blockchain obklopují, stojí především nejistota ohledně jejich budoucnosti, legitimity a především zranitelnosti. Prvním krokem k ustálení trhu a umožnění hlubšího využívání těchto technologií mohou být regulace, ale také větší podpora veřejnosti a vlád celého světa.
A právě k tomu může ve značné míře pomoct současná generace mileniálů.

Nikdo by si však neměl myslet, že kryptoměny jsou pouze pro mladé. Daleko nutnější je pamatovat na to, že investovat se má pouze to, co si člověk může dovolit ztratit, a že je nezbytné si svou investici řádně promyslet. Rovněž by do světa kryptoměn neměl nikdo skákat po hlavě. Naopak by ten, kdo má zájem do kryptoměn investovat, měl strávit nějaký ten čas zkoumáním trhu. V budoucnosti se totiž takové znalosti mohou hodit.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img