Bloomberg: Globální recese bude tlačit cenu bitcoinu do pozoruhodných výšin

4.5
(8)

Ani až příliš turbulentní výkonnost Bitcoinu v minulém roce neodradila mnohé velké hráče od předpovědi slibného vývoje tohoto aktiva v roce 2023. Dokonce i Bloomberg je jedním z nich.

Ve své zprávě představuje zajímavé důvody, proč je aktivum v novém roce připraveno na rychlý růst.

Globální recese je hlavní důvod, který požene cenu bitcoin nahoru

Ve svém nejnovějším výhledu pro kryptoměny analytici Bloombergu rozebírají dopad vnímané globální recese na Bitcoin a další digitální měny na trhu. V dokumentu vysvětlují:

Rostoucí potenciál vážného globálního hospodářského útlumu může být hlavním faktorem výkonnosti kryptoměn v roce 2023. Podle našeho úsudku se Bitcoin s největší pravděpodobností dostane do vedení ve většině scénářů…

Stojí za zmínku, že názory agentury Bloomberg sdílí i řada dalších významných osobností z kryptoměnového průmyslu. Jak se rok 2022 blížil ke konci a předpovědi na nový rok se valily ze všech stran, mnoho významných obchodníků a investorů tento býčí sentiment podporovalo.

Jednou z takových osobností je i zakladatel fondu Altana Digital Currency Fund Alistair Milne. Milne předpokládá, že cena BTC by mohla vystoupat až někam k hodnotě 45 000 dolarů. A to zejména vzhledem k faktu, že inflace je tomuto aktivu nakloněna.

Poukázal na inverzní výnosovou křivku, která ukazuje, že dlouhodobé úrokové sazby jsou nižší než krátkodobé úrokové sazby. Dále uvedl, že hospodářský růst bude odeznívat, což bude mít důsledky pro všechna aktiva.

Tento scénář připouští i výše zmíněná zpráva:

Bitcoin by se v důsledku toho mohl vrátit na 12 000 USD nebo klesnout ještě níže na 10 000 USD. To by znamenalo, že aktivum, které se v době psaní článku obchoduje za 17 353 dolarů, by mohlo přijít o 4 490 nebo 6 940 dolarů ze své současné ceny. Přesto je stále jisté, že se vrátí k dalšímu růstu.

Padla také poznámka, že dalším případným scénářem, který by se mohl odehrát jinak, než tomu bylo v loňském roce, je šance, že Federální rezervní systém a centrální banky budou nuceny začít “zpětně zmírňovat deflační síly z klesajících cen aktiv”.

Pokud se tak stane, mohl by se Bitcoin vydat i jinou, opět pozitivní cestou. Agentura Bloomberg k tomuto poměrně přesvědčivě tvrdí:

V tomto scénáři otáčení Fedu je Bitcoin připraven přejít na digitální verzi zlata a vyvíjet stejnou výkonnost jako tento kov a dlouhodobé dluhopisy americké státní pokladny. Rychlé oživení klesajícího HDP a cen aktiv se zdá být méně pravděpodobné.

Závěr

Viděli jsme již dno tohoto cyklu, nebo ještě (před odstartování růstu, na který všichni tak netrpělivě čekáme) musí přijít další bolest? Akumulace a DCA se alespoň mně teď jeví jako ne úplně špatný nápad. Jak říká i Bloomberg, další růst by měl být jen otázkou času.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Dejte na predikce Bloombergu a je z vás žebrák 🙂 “Přesto je stále jisté, že se vrátí k dalšímu růstu”. Pamatujete ještě ty předpovědi z roku 2021? 150-200k konzervativní odhad pro rok 2022 🙂 Žádný další růst jistý není. Nyní máme s největší pravděpodobností jen nádech před dalším ponorem. Stále je ale užitečné nahnat ovečky do ukvapených nákupů. Můj tip je, že v tomhle kvartále minimálně otestujeme oněch dlouho očekávaných 12k.

Lopata

Ano žádný další růst jistý není ale taky můžu tvrdit žádný další jistý propad taky není. Můžu tvrdit úplně to samé co ty, je třeba nahnat ovce do ukvapenych prodejů protože jeden jouda tvrdi že pád bitcoinu je nevyhnutelný a zisk při shortovani BTC je jistý. Jisté je akorát to že zdechnem, to je největší jistota ale jestli BTC půjde nahoru nebo dolů je jen přání jistých spekulantu.

Jan

Pecka napsane, dekuju za to 🙂

Fantom

To byla moje reakce na Bloomberg, podle kterého je další růst jistý 🙂 , jak je uvedeno v článku.
Podle mne je další růst nejen nejistý, ale nepravděpodobný. Jedná-li se ovšem o BTC, jak z článku vyplývá. U krypta jako takového jsem optimista, některé coiny budou úspěšné je to jen otázka času. U BTC ale optimista nejsem. To ale jistě neznamená že nemůže přijít ještě další bull run kterého se bude BTC účastnit a jistě může dosáhnout i na nové ATH.
Kdybych to ale měl shrnout – nevím (a jen bych se odvážil tipovat) jaká bude cena BTC v letech cca 2023-2025, atd – může to být klidně 15k,12k,8k,3k ale i 40k, 60k, 90k nebo oněch 200-300k bude-li nové FOMO (v dohledné době nepravděpodobné, ale možné).
Ale pro léta cca 2035-2045 jsem si vcelku jistý, že cena BTC bude okolo nuly a už tam zůstane – viz moje dřívější příspěvky – další halvingy = ztráta incentiv u těžařů, souvisí se současným topicem “security budget”.
Bye BTC, welcome alts 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Jan

Příspěvek jsem si vyfotil 🙂

Fantom

OK beru na vědomí. Not Financial Advice. DYOR 🙂
V roce 2045 můžeme prodiskutovat 🙂

Jan

No to uz mi bude tahnout na sedesat 😀

Fantom

Pravda, jestli ovšem ještě budeme naživu 🙂
Ale člověk ani neví co se může stát třeba zítra … .

Lopata

No vidíš to no tak se Bitcoinu zbav za včas když bude jistě za 10-15 let kolem nuly a nakup si Dogecoin ten bude nesmrtelný ten tu bude na věky !

Lopata

Nebo si nakoupí ETH a můžeš Stakingovat do aleluja za 8% ročně z 32 ETH .Sranda bude pro ovečky až začnou ty na stakované ETH prodávat VELRYBY které drží největší podíly v ETH to pak bude jízda směrem dolů jak prase , v btc si těžaři musí platit náklady ale ETH velryby dostanou své staking ETH zdarma o to líp se jim to bude prodávat a budou tlačit prodejem cenu dolů .A kdo na to doplatí opět jen obyčejná ovce co si koupila 1-2 ETH a myslí si že na tom z bohatne přitom na tom zbohatnou jen velryby co vlastní tisíce ETH a ne nějaký jouda co má 10-20ETH a myslí si že je geroid .

Fantom

Zdravím Lopato! Díky za zajímavé návrhy, ale DOGE ani náhodou a o ETH také nemám zájem. Tedy rozhodně ne za tyto ceny. A co se týče BTC, tak vážně nemám co prodávat, dávno jsem mimo pozice. A za tuhle cenu rozhodně nehodlám nakupovat. BTC pravděpodobně kupovat už nebudu vůbec, ale ještě to zvážím. Můj původní plán byl jít do BTC – samozřejmě až po celkovém krypto výplachu a pak buď prodávat do fiatu (a hned brát zisk) po krátkodobém nárůstu ceny nebo při ještě větším výplachu nakupovat za BTC alty, které spadnou ještě níže. Jenže se zdá, že kvalitní alty jsou odolnější než BTC – tedy změna plánu – rovnou alty. Každý má právo na vlastní názor a nikomu nechci nic vnucovat. Podle mě XMR je dokonalý coin – to je totiž BTC tak jak o něm uvažoval Satoshi Nakamoto. Privátní, decentralizovaný uchovatel a přenositel hodnoty a na rozdíl od BTC má vyřešen problém incentivy. Ostatně podle jedné teorie byl jeden z prvních vývojářů XMR – Nicolas van Saberhagen vlastně Satoshi Nakamoto. Pochopil že BTC tak jak jej navrhl není dokonalý a tak přispěl ke vzniku Monera. Já bych tomu docela věřil – je to podobně nablblý nick – pseudo Japonec/ pseudo Holanďan a prohozená počáteční písmena. Buď jak buď, Monero je ve všech ohledech lepší než Bitcoin s jedinou výjimkou, kterou je obrovský hashrate BTC. Ten ale nelze úplně srovnávat, neboť každý coin používá jiný algoritmus. Doporučuji pečlivě prohlédnout graf XMR/BTC – za poslední půlrok – Monero BTC jasně válcuje. Tohle není hejt BTC, jen můj osobní názor a dodávám, že BTC přeji úspěch, ale k tomu bude potřebovat změnu svého kódu, který ale ultrakonzervativní komunita nechce ke své škodě dovolit – viz historie BTCxBCH. Třeba ale časem dostane komunita rozum a BTC bude úspěšný, já bych mu to opravdu přál, ale bohužel si myslím že to není příliš pravděpodobné. 🙁 Jsou tu jistě i další zajímavé coiny, nejen XMR – např. ADA nebo DOT. Snažím se sledovat vývoj. Ale v tuhle chvíli je pro mne jasná jednička Monero.

Jakub

Ne cena, ale hodnota……..nespekuluji…..a víš co dává coinu hodnotu?…..adopce…….komunita………..a co má BTC? Takže DCA a je mi to fuk a pokud čas ukáže co a jak, pak jednám!!!

Jan

Je hodně zábavné číst místní “odborníky”, kteří neustále dokola papouškují dokola ty stejné nesmysly o Bitcoinu jaké už sleduji od roku 2013. Ať jde BTC nahoru nebo dolů, pořád jen omílají to, že bude padat, padat a padat. To mi fakt hlava nebere, to už je opravdová natvrdlost.

Fantom

Zdraví mistní “odborník”. Jistě Vás tedy baví i vzpomínka na onen “konzervativní odhad 150-200k” pro rok 2022. Ten jsme tu řešili na konci roku 2021. Jestli jste tedy onen Jan. A pokud sledujete krypto opravdu již od roku 2013, tak jste jistě neudělal takovou chybu jako nakupovat v parabole za 40-50k, ale namísto toho tehdy se ziskem prodával a zkušeně si počkal s nákupem na lepší ceny. Škoda, že z oněch moonboys roku 2021 sem už téměř nikdo nechodí … .

Jan

Potkali se tu dva Janove, ja jsem ten druhy 🙂

spot_img