Blockchain pro australské farmáře pomůže zhoršujícímu se klimatu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zemědělci v Austrálii jsou velmi dobře obeznámeni se suchem a nevyzpytatelnými povětrnostními podmínkami, které ovlivňují jejich každodenní počínaní. Dle souhrnné zprávy se za posledních 20 let ukazuje, že podmínky do budoucna se vlivem změny klimatu ještě zhorší. Jak by mohl pomoci blockchain?

Měnící se klima

Velký požár, který vypuknul na začátku letošního roku, měl katastrofální dopad na  tamní zemědělství. Dle mapování NASA se odhaduje, že díky požáru uhynulo několik milionů hospodářských zvířat (ovce, dobytek).

Zemědělci se tak potýkají s vysokými ztrátami. Mnoho oblastí je zcela zpustošeno a ničemu nepomáhají ani stále rostoucí teploty. Náročným úkolem je nalézt nový způsob, jak zvýšit ziskovost v těchto nepříliš uspokojivých podmínkách.

Blockchain může být řešením

Pro australské zemědělce technologie blockchain znamená, že mohou sledovat a kontrolovat celý dodavatelský řetězec. Nad údaji o hospodářských zvířatech nebo skladováním by tak panovala absolutní kontrola.

Díky tomu mohou zemědělci vypočítat náklady na krmivo pro výběh, což pomůže sledovat zásoby potravin a zlepšit kalkulaci pro řízení celkového rozpočtu. Mimo jiné se zemědělci mohou přizpůsobit změnám prostředí vývojem nových a vylepšených obchodních modelů.

V neposlední řadě by v době krize platforma založená na technologii blockchain ukazovala, kde panuje největší potřeba a jaké existuje nejlepší řešení. Do zemědělství v Austrálii by tak technologie přinesla snížení nákladů i zvýšení efektivity.

Austrálie patří mezi země, které se otevírají kryptoměnám. Před nedávnem oznámila australská vláda svůj plán na digitalizaci veřejného sektoru a podporu technologie blockchain pro klíčová australská odvětví.

Závěr

Zvyšující se teplotní klima a nepředvídatelné vypuknutí požárů se v příštích několika letech může zhoršit natolik, že zemědělci budou hledat jakékoliv možné řešení. V tomto případě technologie blockchain může výrazně pomoci. Potenciál digitálních technologií se tak může promítnout nejen v zemědělství, ale i v dalších průmyslových odvětvích.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: