BitPay potvrzuje Bitcoin jako nejpoužívanější kryptoměnu uprostřed medvědího trhu

3.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

V důsledku medvědího trhu hrozilo, že mnoho uživatelů kryptoměn pozastaví bitcoinové platby, protože mnoho kryptoměn ztratilo na hodnotě. Nálada uživatelů však ani trochu nezakolísala. Překvapivě si stále udržuje pozici nejpoužívanější kryptoměny, a to i přes volatilitu trhu a sníženou míru kryptografických plateb.

BTC platby tvoří více než 50 % všech transakcí společnosti BitPay

BitPay je jednou z předních platforem, kde probíhají platby, výměny a ukládání kryptoměn. Platforma si i na současném medvědím trhu udržuje pravidelné krypto platby a počet měsíčních transakcí vzrostl z 58 000 v roce 2021 na 67 000 v roce 2022.

Společnost BitPay nedávno sdílela své záznamy o transakcích, které odhalují stav krypto transakcí v roce 2022.

Podle společnosti BitPay se její celkový počet transakcí snížil, ale Bitcoin zůstává nejpoužívanější kryptoměnou pro platby na platformě. Merrick Theobald, viceprezident společnosti BitPay pro marketing, pronesl na adresu BTC výstižnou poznámku.

Uvedl, že platby založené na BTC tvořily 87 % objemu prodejů v roce 2021, ale v roce 2022 klesly na 52 %. Přestože objemy prodejů klesly, větší procento kryptoplateb bylo v BTC.

BitPay: Stablecoiny neměly vliv

Theobald se dále vyjádřil k dopadu stablecoinů na prodeje. Vysvětlil, že nákupy stablecoinů nebyly ovlivněny volatilitou kryptoměn a významně přispěly k objemu jejich prodejů. Theobald navíc uvedl, že čisté transakce BitPay si udržují spravedlivou stabilitu bez ohledu na výpadky trhu.

Přestože platby BTC zůstávají nejoblíbenější, čisté transakce v roce 2022 poklesly. Například údaje zveřejněné společností Bitpay ukazují, že její transakce s BTC se propadly z 57 % v březnu na 48 % v červenci.

Na druhou stranu platby v jiných kryptoměnách výrazně vzrostly. Například Litecoin (LTC) vzrostl u BitPay ze 14 % v březnu na 22 % v červenci.

BTC tvoří více než 50 % celkových prodejů na BitPay. Theobald to označil za důkaz relevance užitného případu BTC, jak jej popsal Nakamoto, tvůrce BTC. Dále vysvětlil, že zvýšené používání BTC je způsobeno tím, že se jedná o nejstarší kryptoměnu, která si získala větší popularitu než ostatní.

JPMorgan hlásí pokles poptávky po krypto platbách

Theobald dále naznačil, že preference lidí pro platby BTC může být způsobena tím, že prodej BTC na burzách je drahý, ale jeho použití k nákupu zboží je levnější.

Společnost BitPay, která patří mezi přední světové platformy pro platby kryptoměnami, je také dobře známá pro administrativní platby a dárcovské kampaně v USA. Poskytuje služby krypto plateb mnoha společnostem v USA, jako jsou Verifone, Shop.com a Newegg.

Zpráva společnosti Bitpay přišla v době, kdy banka JPMorgan oznámila, že v posledních šesti měsících klesla poptávka po kryptoměnách jako platebních možnostech. Globální šéf JPMorgan Takis Georgakopoulo uvedl, že banky v současnosti přijímají jen málo kryptografických plateb.

Závěr

Bitcoin i uprostřed medvědího trhu jako nejpoužívanější kryptoměna. Překvapilo to někoho? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img