Binance vyřazuje USDC a další dva stablecoiny ve prospěch BUSD

5
(5)

Zprávy a souhrny

Největší (podle objemu obchodů) a také jedna z nejoblíbenějších kryptoměnových burz světa, Binance, nedávno znovu rozvířila kryptoměnové vody. Stalo se tak díky oznámení, že ukončí podporu obchodování s několika stablecoiny.

Všem zákazníkům, kteří stále drží investice do USD Coin (USDC), Paxos dollar (USDP) a trueUSD (TUSD), budou na konci září jejich zůstatky automaticky převedeny na token burzy Binance, BUSD.

Binance brání své rozhodnutí vyměnit USDC za BUSD

Společnost Binance tak konsoliduje konkurenční stablecoiny do svého nativního stablecoinu. V oznámení z 5. září společnost Binance uvedla, že krok k ukončení podpory USDC, USDP a TUSD zvýší likviditu a kapitálovou efektivitu pro více než 27 milionů zákazníků burzy.

Všechny nové i stávající vklady těchto tří stablecoinů budou s účinností od 29. září automaticky převedeny na BUSD v poměru 1:1. Pozornost si zaslouží zejména fakt, že nebyl zmíněn USDT společnosti Tether, která za tímto největším stablecoinem na trhu stojí To vedlo k mnoha spekulacím a nařčením, že se Binance sice snaží rozšířit užitečnost a nabídku svých stablecoinů, ale současně upřednostňuje USDT před svým přímým konkurentem USDC.

Binance také zruší podporu spotových obchodních párů přiřazených k USDC, USDP a TUSD a tyto páry přepne na BUSD.  Generální ředitel Binance Changpeng Zhao upřesnil, že burza nevyřazuje tři stablecoiny ze seznamu, ale „pouze slučuje veškerou likviditu do jednoho páru“.

Dodal, že vklady a výběry budou stále možné, protože cílem této akce je poskytnout zákazníkům „nejlepší cenu“.

Tento krok tak účinně odstraňuje druhý největší stablecoin na trhu, USDC, z jedné z nejvýznamnějších platforem kryptoměnového prostoru. Tím mu samozřejmě ztěžuje jeho cíl sesadit USDT z prvního místa. Jeremy Allaire, spoluzakladatel a generální ředitel emitenta stablecoinu USDC, společnosti Circle, však poznamenal, že změna je pro USDC celkově dobrá.

„Vzhledem k tomu, jak omezené je používání BUSD mimo Binance, to pravděpodobně prospěje používání USDC jako preferovaného řešení pro propojení CEX a DEX“

Binance se připravuje na Ethereum Merge

Krok společnosti Binance stáhnout podporu výše zmíněných stablecoinů následuje po dalším nedávném rozhodnutí pozastavit vklady a výběry Etherea (ETH) a wrapped Etherea (wETH) ve vybraných sítích až do úspěšného dokončení nadcházející události sloučení (Merge).

Mezi sítě a tokeny, kterých se tato změna týká, patří ETH na platformách Arbitrum a Optimism a wETH na platformě Ronin. Burza upozornila, že vklady ETH a wETH provedené v těchto sítích během zmrazení „nebudou připsány a nebudou mít nárok na žádný kredit forknutého tokenu v případě rozdělení řetězce“.

Na rozdíl od vyřazení USDC a ostatních stablecoinů je však tento preventivní krok pouze dočasný. Vklady a výběry ETH a wETH na dotčených sítích budou znovu spuštěny, jakmile budou sítě považovány za stabilní poté, co bude konečně dodán dlouho očekávaný upgrade Ethereum Merge.

Závěr

Můžeme si o tom myslet si chceme, může se nám to samozřejmě i hrubě nelíbit, ale je jasné, že každý podnikatel či výrobce bude prostě preferovat svůj výrobek. Takže proč by to vlastně mělo být jinak v případě oblíbené kryptoměnové burzy.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Nemam

To sou ale hajzli. Nejlepe se vyhnout bananu obloukem a snazit se co nejvice nakupovat/prodavat bez centralizovane burzy.

FC Slaboj Višněhrad

Proč hajzli? Jejich burza, jejich shitcoiny. Osobně bych se čemukoliv „čínskému“ vyhnul obloukem (včetně „nečínské“ Binance).

David

Já s BUSD mám jen dobré zkušenosti… když posílám peníze na crypto, tak SEPA platba bez dalšího převodu umožňuje právě BUSD, kdysi jsem posílal EURA, jak blbec nebo dokonce nakupoval přes kartu… to jsem byl -4% hned na stratu, takhle mi stačí jen 0,5% SEPA a převodní kurz na revolut… A pak už mezi burzami posílám XRP, protože mají levné poplatky, takže je mi jedno že BUSD jinde nepoužívají 😀

Reklama: