Turecký ministr financí a zakladatel Binance společně jednali o kryptoměnách

4
(1)

Turecký ministr financí, Nureddin Nebati, potvrdil, že se virtuálně setkal se zakladatelem kryptografické burzy Binance Changpengem Zhaoem (CZ).

Prostřednictvím tweetu zveřejněného 27. července Nebati uvedl, že se schůzka týkala především blockchainového ekosystému a kryptoměn.

Ačkoli ani jedna strana nezveřejnila příliš podrobností z tohoto setkání, je všeobecně známo, že právě v Turecku žije mnoho zákazníků kryptoměnové burzy Binance. Údaje získané od společnosti Similarweb, která se zabývá hlavně webovou analýzou, ukazují, že Turecko je pro Binance zdrojem návštěvnosti číslo jedna.

Binance Turkey
Countries with top Binance traffic – Zdroj: Similarweb

Na tomto místě se sluší připomenout, že Turecko již pracuje na zákonech týkajících se digitálních měn.

Binance zanechává v Turecku stále větší stopu

K setkání došlo jen několik měsíců poté, co Binance v Turecku otevřela nové centrum zákaznických služeb a dostala se tak do širšího povědomí dalších obyvatel země.

Při zahájení provozu Binance poznamenala, že servisní centrum bude zákazníkům k službám prostřednictvím své aplikace nepřetržitě. Pozoruhodné také je, že centrum je součástí pilotních testů společnosti Binance a díky úspěchu v Turecku budou podobná centra pravděpodobně otevřena i v dalších regionech po celém světě.

Celkově patří Turecko mezi země, kde vidíme vysoký zájem o kryptoměny. Důvod je nasnadě, občané se snaží investicí do různých aktiv vypořádat s prudce rostoucí inflací. Ta v červnu dosáhla více než 78 procent.

Nutno ovšem dodat, že vztahy mezi Binance a Tureckem nejsou tak úplně růžové, neboť burza trpí dopady nedávno přijatých kryptozákonů v zemi. V prosinci loňského roku turecké úřady udělily společnosti Binance pokutu v maximální výši 750 000 USD za nedodržení nových předpisů. V té době byla pokuta považována za první svého druhu.

Společnost Binance byla obviněna z toho, že neposkytla (v souladu s novými zákony přijatými na začátku loňského roku) informace o zákaznících a jejich aktivitách, které mohly souviset s praním špinavých peněz.

Globální právní potíže společnosti Binance

Je dobře vidět, že potíže Binance v zemi odrážely potíže burzy v jiných jurisdikcích. V nich se dostala do hledáčku kontrolních úřadu hlavně kvůli tomu, že nezavedla přísná opatření k omezení praní špinavých peněz a dalších souvisejících kryptoměnových rizik.

Vyšetřování odhalilo, že burza byla údajně použita k vyprání více než 2,3 miliardy dolarů. V přímé souvislosti s tímto vyšetřováním se Binance od té doby více zaměřila na nábor pracovníků zodpovědných za dodržování předpisů, aby tak mohla splnit požadavky různých jurisdikcí.

Závěr

Situace v Turecku je alarmující a země zažívá nejhorší inflaci za více než 20 let. Není proto divu (a viděli jsme to již mnohokrát), že lidé ve snaze ochránit svůj majetek se obracejí právě ke kryptoměnám. A to byl jeden z hlavních důvodů, proč vlastně vznikly.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rosťa

Ty jsi debil

Rosťa

Ty jsi úžasnej příklad malých lidiček kteří jsou šikanovaní a můžou si za to samy. Na základce bych tě nacpal do skříňky a přetáhl bych ti slipy přes hlavu. Tady můžu jen napsat že jsi chudák😁

spot_img