Bitmain přestává dodávat své stroje k těžbě BTC podnikům v Číně

5
(4)

Zprávy a souhrny

S následky čínského banu kryptoměn se potýká nemálo lidí a firem. Společnost Bitmain se stala nejnovější čínskou společností, která v důsledku pokračujícího zákazu přestane poskytovat své služby zákazníkům v Číně.

Bitmain – jeden z největších světových výrobců strojů na těžbu bitcoinů – odhalil, že již nebude dodávat soupravy pro těžbu kryptoměn na adresy v Číně. Firma však i nadále bude dodávat své produkty do zámořských destinací.

Čínský kryptoměnový ban zasáhl i Bitmain

Čínský zásah proti těžbě a obchodování s kryptoměnami ovlivnil i Bitmain. Pekingská společnost na jednom ze svých sociálních účtů oznámila, že počínaje 11. říjnem zastaví zasílání svých těžebních souprav Antminer na adresy v Číně. I přesto bude Bitmain i nadále sloužit zákazníkům se sídlem v Hongkongu a na Tchaj-wanu.

„DLE ZÁKONŮ A PŘEDPISŮ o UMÍSTĚNÍ zákazníků SPOLEČNOSTI přestane společnost Bitmain OD 11. ŘÍJNA 2021 dodávat antminery do oblastí pevninské číny (mimo Hongkongu a Tchaj-wanu). Zákazníci z oblasti pevninnské číny, kteří dlouhodobě kupují naše výrobky, budou kontaktovat naši zaměstnanci a pokusí se nabídnout alternativní řešení.”

Velký producent kryptoměnových těžařských zařízení dodal, že nová politika neovlivní klienty na zámořských trzích. Podle tohoto oznámení tým Bitmainu „tvrdě pracuje na zajištění dodávek zákazníků po celém světě“. Firma také zvýšila svou výrobní kapacitu pro modulární těžební kontejnery – Antbox.

Rozhodnutí Bitmain stáhnout se z čínského trhu se zdá logické, protože minulý měsíc provedly místní úřady ve Vnitřním Mongolsku velkou operaci, při které zabavily 10 00 zařízení na těžbu kryptoměn. Jednalo se v pořadí o již 45. konfiskaci v této provincii. Již dříve věnovaly úřady podobnou “péči” oblastem Sichuan, Yunnan, Xinjiang či Qinghai.

Čínský zákaz kryptoměn

Pokud sledujete kryptoměnový trh již delší čas, nejspíše jste zaregistrovali nepřátelský postoj Číny k virtuálním měnám, který trvá již téměř celou dekádu. Letos to místní centrální banka ještě posunula o krok dál a všem místním firmám zakázala jednat se společnostmi, které se zabývají digitálními aktivy.

Krom bezprostředních, krátkodobých, negativních dopadů na cenu znamenal tento krok pro mnoho firem také nutnost uzavřít své čínské pobočky. Jednou z prvních byla oblíbená kryptoměnová burza Huobi, následovaná další burzou Kucoin. Nejnovější zveřejněné výsledky ukazují, že během pouhých 14 dní po čínském zákazu ukončilo svou činnost více než dvacet společností, které byly nuceny přestat poskytovat služby čínským občanům.

Závěr

Krok společnosti Bitmain nemusí mít na společnost zas až tak zásadní dopad, protože její domácí tržby od konce loňského roku neustále (v důsledku nárůstu severoamerických těžebních operací) klesaly. Tento krok bude možná formálně znamenat konec jejího podílu na domácím trhu, který představoval téměř 50 % jejích příjmů v roce 2017 a asi 40 % v první polovině roku 2018.

Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: