Bitcoin za posledních 30 dní vytvořil více než 1 300 nových milionářů

4.6
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nedávný vzestup bitcoinu (BTC) na trhu kryptoměn vedl k vytvoření řady nových milionářů. Údaje ukazují, že k 10. únoru 2022 činil podle statistik BitInfoCharts.com počet adres se zůstatkem v BTC vyšším než 1 milion dolarů 96 399 osob.

Bitcoin: 1 368 za posledních 30 dní

Při použití webového archivačního nástroje Wayback Machine se podařilo zjistit, že počet adres BTC s hodnotou více než 1 milion dolarů v bitcoinech se za posledních 30 dní zvýšil o 1 368, ve srovnání s 95 031 adresami zaznamenanými 10. ledna.

Přibližně 7 815 z těchto adres mělo celkový zůstatek přibližně 10 milionů dolarů. Zbývajících 88 584 adres má zůstatek v hodnotě 1 milionu dolarů za kus.

Navzdory nedávnému nárůstu čísla blednou ve srovnání s 28. říjnem 2021, kdy bylo za bitcoinové milionáře prohlášeno 116 139 adres, 105 820 mělo zůstatek alespoň 1 milion dolarů a 10 319 mělo zůstatek ne menší než 10 milionů dolarů.

Za zmínku stojí, že počet bitcoinových milionářů dramaticky poklesl během 28. října a 26. ledna, kdy počet adres se zůstatkem nad 1 milion dolarů činil 87 953. Podle zjištění se počet bitcoinových milionářů mezi těmito dvěma daty snížil o 28 186, což je celkem 24,26 %.

Potenciální dno pro BTC?

Vzhledem k nedávné změně nálady na trhu bude zajímavé sledovat, zda bude bitcoin i nadále zvyšovat počet milionářů, pokud bude i nadále zvyšovat svou vzestupnou dynamiku poté, co on-chain analýza ukázala, že BTC možná dosáhl dna.

Bitcoin podle metrik Glassnode efektivně proplul první fází short squeeze a trh v důsledku tohoto výkonu vzrostl. Několik měření ukazuje, že kolem 35 000 USD byla přítomna významná podpora, a obchodníci budou nyní doufat, že on-chain momentum bude v nadcházejících týdnech tlačit cenu výše.

V současné době se bitcoin obchoduje okolo 45 000 USD, což představuje nárůst o 3,33 % za posledních 24 hodin a o 23,03 % za předchozích sedm dní. Největší světová kryptoměna podle tržní kapitalizace má aktuální tržní hodnotu 860,4 miliardy dolarů s 41,8% tržní dominancí.

Vzhledem k anonymní povaze nejcennějšího digitálního aktiva na světě je obtížné identifikovat osoby, které vlastní předané adresy.

Bitcoinové adresy s více než 1 milionem dolarů v bitcoinech jsou pravděpodobně spojeny s investory, kteří disponují velkými kapitálovými toky, jako jsou instituce nebo výjimečně první osvojitelé. V průběhu tohoto procesu je také nezbytné mít na paměti skutečnost, že jeden držitel bitcoinu může mít mnoho bitcoinových adres.

Závěr

Co myslíte, jedná se o investory, kteří mají velký finanční tok, nebo se opravdu jedná o ty, kteří investovali ve “správný čas”? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

A článek nikde.

Dariusz Matuszyński

Díky, opraveno! Jen díky vašemu včasnému upozornění 🙂

Petr Pěnkava
Hodnocení článku :
     

Dobrý den,
tímto článkem a podobnými budovatelskými příspěvky mě čím dál více utvrzujete v dojmu, že jste pouze náhončími nováčků do kryptoměn. Od začátku jsem se této myšlence bránil. Nicméně postupem času jsem si téměř jist, že vám o nic jiného nejde. Velmi pravděpodobně máte v krypto zainvestovano nezdravě velké procento prostředků.
Chápu, že většinu příspěvku přebírate a překladáte. Nicmene čím dál více je evidentní, že vybíráte pouze ty, které jsou ve vašem zájmu.
Jinými slovy jde o podvod stejny jako prodejci výhodných energií, hrnců apod.

V opačném případě by byl totiž článek vyvážený tím, kolik takovych milionářů vzniklo na úkor možná 10nasobného množství prodělajivších. Podobně jako v jakemkoliv jiném trhu.

Podstatně větší procento vašich příspěvků je takto “pozitivnich” a lidé typu seniorů apod. na nich staví své argumenty, proč investuji důchody do takto rizikových aktiv.

Je toto opravdu váš záměr?
Dekuji

Dariusz Matuszyński

Dobrý den, toto našim záměrem opravdu není, kryptoměny máme rádi a vidíme v nich budoucnost, proto jsme jim věnovali celý magazín. Máte pravdu v tom, že je jistě hodně lidí, kteří na kryptoměnách prodělali. Pro někoho kdo je v trhu krátce, to může vyznít, dle tohoto článku, že krypto tvoří jen milionáře, možná podobně vám vyzní články, kde významní lidé ze světa sdílejí jejich myšlenky na cenu růstu bitcoinu až k 200 000 USD, ano samozřejmě může cena spadnout a člověk prodělat. Ti co jsou s námi delší dobu, vědí, že některé podobné články jsou psány s nadsázkou případně cizími myšlenkami z říše přání… U těchto příspěvků se tedy budeme snažit vysvětlit i nováčkům, že je zde i odvrácená strana mince… Co se týče ovlivňování, to opravdu není v našem zájmu, těch pár lidí z Čr nepohne s cenou Bitcoinu ani o kornunu (bohužel/bohudík)… i kdyby náš magazín četlo celé česko, cenu bitcoinu to neovlivní, jelikož má Bitcoin celkovou kapitalizaci skoro jeden bilion dolarů… Díky za názor, určitě jej vememe na zřetel… Všem, kteří mají pocit, že investovat je výhra, můžete s klidem doporučit se více vzdělat, pochopit jak to funguje, sledovat analýzy, a až člověk zjístí možná rizika či benefity, může se rozhodnout investovat…

Petr 2

V prvé řadě je si třeba uvědomit že jste na kryptomagazínu tzn že zde budou příspěvky pouze o kryptu . Články zde jsou pozitivní , negativní ,směšné ale někdy i naivni.
Tzn je to jeden z několika bodů co by jste měl sledovat.

Ne a řeší se to tu stále dokola kryptomagazin ani chat pod ním nejsou návody jak vydělat koupit nebo přijít o zisk .

Jsou to jen a pouze informace .

A pokud chcete obchodovat řídit se či rozhodovat o krypto na základě a teď nic ve zlem pouze čtení kryptomagazínu , dám vám jedno doporučení vemte nohy na ramena a utíkejte mílovými kroky od burz . To ukáže pouze na vaši neznalost.

Jozef

Mám krypto a věřím že to je brzká budoucnost běžné platby vsude…ale nepište takové blbosti…!!!
Růst Bitcoinu za 30 dnů je 1,6% a největší růst během těchto dnů je v rámci propadu a růstu k dnešnímu dni resp. z 24.1 k dnešnímu dni je to cca 21% .
Když investoval v době propadu dne 24.1 830 tis Kč tak ano dnes je vlastníkem 1 mil Kč.. Pokud investoval 830 tis před 30 dní tak milionář není…

Ještě jednou – nepište blbosti …skodite kryptu ..Diky

Petr 2

No když jede na 50% paku🤣

Martin

Včerejší odhad BTC 15000 $ a 200000 $ jsou jen pro ty spekulativní analytiky, kteří zde manipulují s lidmi!, Jen chtějí levně nakoupit a dráze prodat! Jistě je jen to, že slunce svítí a bude svítit a tráva roste a zase poroste.

Nero
Hodnocení článku :
     

Prerobili až keď predali, btc je dlhodobá investícia pre ďalšie generácie. Kedy to konečne pochopíte 🤷

MadTrader

Tak prvně píšete o 1300 milionářích a pak píšete o adresách. Wtf?

Vinnie

Pan Pěnkava má pravdu.

spot_img