Odpolední zprávy – Salvador je politicky trestán za přijetí BTC, Zynga letos vydá první NFT hru, Šéf indické centrální banky – kryptoměny jsou horší než tulipány

4.9
(7)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Rating Salvadoru byl snížen z B- na CCC, částečně kvůli přijetí BTC

Americká ratingová agentura Fitch Ratings snížila dlouhodobý rating Salvadoru z B- na CCC, přičemž hlavním faktorem pro snížení byla „nepředvídatelnost politiky“ a „přijetí bitcoinu jako zákonného platidla“.

Salvador je tak opět nějakým způsobem trestán za svou „zakázanou“ lásku k bitcoinu.

Kromě toho organizace uvedla, že na ratingu bohužel nepřidá splátka eurobondů ve výši 800 milionů dolarů, splatná v lednu 2023.

Zvýšený krátkodobý dluh Salvadoru agentura vnímá jako neschopnost dostát dlouhodobějším závazkům, proto je riziko vyšší.

No co k tomu dodat, ono to tak růžové asi nebude, a mít peníze/investice v Salvadoru je nyní riskantní.

Podle Fitch Ratings země také čelí v nadcházejících letech zvýšeným rizikům z „vysokých a rostoucích potřeb financování“. Firma uvádí, že země využívající BTC jako zákonné platidlo přispívá k nejistotě v získání podpory ze strany Mezinárodního měnového fondu, který by mohl poskytnout financování, jež země v letech 2022–2023 bude potřebovat.

Prezident  Salvadoru Nayib Bukele nedávno předpověděl, že zvýšení ceny BTC může přijít velmi brzy. Prezident se odkázal na počet milionářů ve světě a uvedl, že pokud se rozhodnou vlastnit alespoň 1 BTC, nebude dost pro všechny.

Vývojáři hry FarmVille, Zynga se letos rozhodli vydat první NFT hru

Mobilní herní gigant Zynga nastínil nové plány pro NFT hry v roce 2022.

Vývojář her Zynga se sídlem v San Francisku, nejlépe známý díky sérii FarmVille a CSR Racing, oznámil plány na vydání NFT hry, založené na blockchainu, a to ještě letos.

Herní studio loni překvapilo svět poté, co jmenovalo 30letého veterána herního průmyslu Matta Wolfa viceprezidentem Blockchain Gamingu.

Zynga také oznámila plány na zvýšení současného blockchainového herního týmu z 15 zaměstnanců až na 100 do konce letošního roku.

Společnost Zynga možná brzy přejde pod křídla Take-Two Interactive, vydavatele Grand Theft Auto, který oznámil plánovanou akvizici za 12,7 miliardy dolarů jež má být uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2023.

Wolf řekl: “Hry chystané na blockchainu budou zcela nové, protože nemá smysl cpát NFT do her, jako je FarmVille. Hráči mohou očekávat, že nové tituly budou vypadat podobně jako Mafia Wars.”

Někteří hráči mají však pocit, že společnost jen hledá nové způsoby, jak ze svých zákazníků vymáčknout peníze. Ale ono to přeci není neziskovka, že…

Wolf dal jasně najevo, že vývojáři společnosti budou mít vždy možnost přihlásit se nebo odhlásit z jakýchkoli NFT projektů, což je lekce, kterou si zřejmě odnesl z protestů vývojářů u ostatních herních společností: EA a Ubisoft .

V rozhovoru pro New York Times Wolf řekl: “Jsem si dobře vědom obtíží, se kterými se hry založené na NFT potýkají: Ve skutečnosti je to všechno o komunitě… věříme, že lidem dáváme příležitost hrát za účelem výdělku.“

Šéf indické indické centrální banky říká, že tulipány mají větší hodnotu než krypto

Šéf indické centrální banky (RBI) důrazně varoval před investováním do kryptoměn, když řekl, že postrádají základní hodnotu stejně jako tulipány v 17 století, ne li ještě hůře.

Shaktikanta Das tak poskytl své znepokojení nad šílenstvím ve světě digitálních měn jen několik dní poté, co indická vláda zavedla daňový rámec pro kryptoměny.

Zastánci, kteří se obávali, že by Dillí mohlo dokonce zakázat digitální měny, považovali uvalení daně za oznámení oficiálního souhlasu, navzdory vážným výhradám centrální banky země.

„Soukromé kryptoměny jsou obrovskou hrozbou pro makroekonomickou stabilitu a finanční stabilitu… investoři by to měli mít na paměti, že investují na vlastní riziko,“ řekl Das na tiskové konferenci po zasedání o měnové politice.

“A tyto kryptoměny nemají žádnou hodnotu – ani tulipány,” varoval.

Po varování, že soukromé kryptoměny by mohly podkopat schopnost RBI udržovat finanční stabilitu, centrální banka plánuje spustit svou vlastní digitální měnu někdy v příštím roce.

Odhaduje se, že v Indii je 15 až 20 milionů kryptoinvestorů s celkovými investicemi kolem 400 miliard indických rupií (5,34 miliardy USD).

Zdroje:
Cointelegrapth, Bloomberg

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img