Bitcoin za 10 000 dolarů – Co nás čeká potom?

0
(0)

Ano, vím, že Bitcoin musí nejprve překonat hranici 9 000 dolarů a až pak se můžeme začít zabývat hranicí 10 000 dolarů. Ta je však mnohem významnější než částka 9 000 dolarů. A právě proto se na ni upírá poměrně velká pozornost. Nejde jen o psychologický fakt okrouhlé částky (10 000 dolarů), ale také o to, co nastane po překonání této hranice. Možností je hned několik, a tak se na ně pojďme podívat.

Scénář 1: 10 000 dolarů a pak to the Moon!

To si myslí například, ve světě kryptoměn známá postava, Tom Lee. Nicméně určitě nemluví o odůvodněném růstu. Právě naopak. Obává se, že po překonání hranice 10 000 dolarů, by mohlo začít v kryptosvětě skutečné FOMO (fear of missing out). Něčeho podobného jsme se dočkali už před dvěma lety právě po překonání této hranice.

Tom Lee tedy nevylučuje, že se něco takového stane i při nejbližším překonání hranice 10 000 dolarů. Podporuje ho i několik dalších známých osobností z kryptoměnového světa. Ti si myslí, že pokud překonáme hranici 10 000 dolarů (do konce roku 2019 nebo již v brzké době), tak nám začne skutečný bull-run a budeme moci pomýšlet i na nové ATH. To by určitě trvalo nějaký čas, a tak netřeba očekávat 50 000 dolarů do konce tohoto roku. Růst  o několik procent (možná i dvojmístná procenta) je však určitě reálný.

Scénář 2: 10 000 dolarů a pak korekce

Úplný opak prvního scénáře. Ale také je to možnost, se kterou je třeba počítat. Někteří analytici a obchodníci věří tomu, že nad 10 000 dolarů se dostaneme. Avšak tam by býkům měla na nějaký čas dojít pára. Upozorňují hned na několik technických indikátorů, které mají naznačovat, že Bitcoin po překonání hranice 10 000 dolarů čeká korekce.

Na mnoho z těchto faktorů upozorňuje například CoinDesk Markets. Tato stránka se podívala na formace stoupající klín, padající objem nebo denní RSI. Všechny tyto indikátory naznačují, že korekce je určitě jednou z možností. Kam až bychom mohli padnout je nejasné. Někteří tradeři mluví o korekci na úroveň 8 000 dolarů. Jiní se však nebojí zmínit i cenu pod 6 000 USD.

Scénář 3: 10 000 dolarů a pak se nestane vůbec nic

Poslední možností je pohyb do strany. To znamená, že překonáme 10 000 dolarů a nestane se vůbec nic. Budeme pokračovat a oscilovat kolem této hranice. Nicméně, upřímně řečeno, tato možnost je asi nejméně reálná. A to kvůli faktorům, které jsme zmínili výše (zejména psychologický faktor). U Bitcoinu a kryptoměn jsme si už ale zvykli na fakt, že i ty nejméně pravděpodobné předpovědi se klidně mohou stát. A právě z tohoto důvodu jsme zahrnuli i tuto možnost.

Závěr

Hranice 10 000 dolarů je aktuálně velkým milníkem. Co se stane po překonání této hranice je obtížné odhadnout. Avšak z psychologického hlediska jsou nejpravděpodobnější první dva scénáře. Prvním je FOMO a růst nahoru. Mnoho médií bude informovat o tomto růstu a lidé, co o kryptoměnách nic nevědí, začnou investovat (a to může skončit velmi špatně). Druhou možností je pokles a korekce. Po překonání hranice 10 000 dolarů se hodně investorů (v čele s velrybami) rozhodne vybrat si zisky. Tak začnou ve velkém prodávat a pošlou cenu Bitcoinu směrem dolů. Nejméně pravděpodobný scénář je ten, že se s cenou nestane nic a Bitcoin bude kolem hranice 10 000 dolarů dále oscilovat. To je však jen velmi málo pravděpodobné, protože 10 000 dolarů je opravdu velmi významným milníkem.

Co číst dále?

Roger Ver a Tone Vays se vsadili o 10 000 USD – Slush Pool to nejspíše rozhodl a způsobil poprask

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroje:
bitcoinist.com
ethereumworldnews.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Míra

Nahoru, dolů nebo do strany…nečekané 🙂

David

Tipuji do strany…?

PapaSmurf

Sou to pravičáci takže je to jasné že to půjde jako do teď Stranou… Opona je rozmanitě objemna a já věřím že vlákna pavoučí sítě jsou unikátním uměním samy o sobě 🙂 A i prez cveskery poprask a boom okolo bitcoinu si stále se scénou kryptomen na úrovni burzy notujou. Bit pocitujic náhle hyper skoky směrem up či down!!!!

Roman

Stane se přesně to všechno jak popisujete v 1)2)3) ale v různém čase, zejména když budete měnit minutové, hodinové, denní, týdenní atd..grafy tak tam najdete přeně to jak se to popisuje ve všech oddílech jednotlivých článků.
Ne malou výhodu budou mít pouze ti co jsou na trhu delší dobu a umí si sami pro sebe zdůvodnit jak se asi zachová trh, respektivě co udělá velryba aby si namastila kapsu.
A velryba udělá pro ni ve správném čase vždy přesně to co, co my všichni nejméně očekáváme, jinak by nevydělala a proto nás musí obrat.
K tomu má hodně peněz a toho nejvýkonnějšího robota který umí přeprat všechny ostatní roboty.
No a nám ostatním tak nezbývá nic jiného než se pokusit přemýšlet jak ta velryba, t.j a svést se na jejím hřbetě, pro zisky spolu s ní. a to je na tom to nejtěžší.

Chci tím říct že hodlerovi to může být jedno ten si na správný okamžik počká i několik let, ale ten kdo vydělává na volatilitě, tak tomu mohu jen doporučit aby se nebál vzít si svůj zisk, nenažranost se totiž trestá pádem.

Přeji hezký den všem

Petr

Ale i hodler by neměl být hloupý či nenažrany .Jinak naprostý souhlas . 10k nedá před korekci už nemá sílu a shorty už jsou opatrne ty už to na 10k nevytahnou.

Karel

Dobrý večer. Zamyslel jsem se nad zmiňovanými 3mi možnostmi a osobně se přikláním k možnosti č. 1. Z logiky věci, aby se velryby mohly dosytosti nažrat, potřebují co nejvíce kapitálu malých rybek. Ale co tak pozoruji, malé rybky v současném růstu velrybám zatím moc nepomohly. Velryby od zhruba 4000 usd udělaly velký skok výše, pak další a další, ale řetězovou reakci to nikdy neučinilo. Tudíž si myslím, že pokud k částce 10.000 usd dojdeme pouze s přičiněním velryb, jak by se verybám korekce na třeba 6.000 usd vyplatila? Podle mě by to byla práce prakticky bez zisku, minimálně znatelného, o který velrybám zajisté jde.

Tomáš

Ten kdo má dostatečně vysoký kapitál aby mohl pohnout cenou má prakticky neomezené možnosti generovat vysoké zisky, problém je margin trading. Nakumuluje dostatečné množství nějakého titulu a otevře krátké pozice na margin účtu. Potom začne prodávat a tlačit cenu dolů. Vydělá vlastně dvakrát, po korekci opět dokoupí. Kdo sleduje každý den grafy více titulů tak to musí vidět, ty svíce na denním grafy jsou u několika titulů téměř totožné a děje se to ve stejném čase takže je vidět že se jedná o celé portfolio titulů kde dochází k manipulaci. Podle mně takto obchodují i samotné burzy, ale do zákulisí nikdo z nás nevidí.

Anonym

Nadherny clanek….vyjmenovany vsechny moznosti. Jedna jim urcite vyjde? Puda na dalsi clanek typu “Jak jsme psali minule…” nachystana?

spot_img