Bitcoin vytvořil nové high a cena se vyšplhala až nad 31k USD

5
(13)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

Působivý začátek nového roku nám teď Bitcoin předvedl. Cena BTC opravdu neztrácí čas a prolomila 30 000 dolarů. Díky likvidaci short pozic za více než 100 milionů USD se rychle dostala až nad 31 000 $ za jednu minci.

Poté, co v noci Bitcoin dosáhl nových maxim kolem 29 700 dolarů, nepolevil ve svém úsilí a opakovaně testoval tuto úroveň, až došlo k prolomení skrze ni.

Spanilý vstup do nového roku

Oblast bezprostředně pod 30 000 USD se v posledních dnech několikrát ukázala jako místo, kde dochází k intenizivnímu prodejnímu tlaku podobnému tomu, který jsme zažívali před několika týdny, když BTC prolomil 20 000 $.

Situaci v pátek skvěle shrnul populární krypto analytik Willy Woo, když upozornil, že pokud hodláte vstoupit do Bitcoinu dlouhodobě, je úplně jedno, jestli nakoupíte o pár tisíc dolarů výš od ideálního vstupu, když se nakonec můžeme během roku dočkat klidně takových cen jako $ 100k, $ 200k či $ 300k.

“Hlavní fáze bull runu je tady – Příliv kapitálu se zbláznil”

Shortaři zaplakali… Znovu

Bitcoin (BTC), který prorazil 30 000 USD a dosáhl maxim na některých burzách více než 31 500 dolarů (např. Bitstamp v době psaní článku) způsobil obchodníkům sázejícím na medvědí návrat velké ztráty a těžké chvilky.

coin360
Zdroj: coin360.com

Data Cryptometer, TradingView a dalších potvrdily, že během dnešního růstu na nové ATH byly zlikvidovány short pozice v hodnotě více než 100 milionů USD (aktualizované údaje mluví až o 130 milionech).

V silně volatilních podmínkách se Bitcoin několikrát pokusil na Nový rok prolomit 30 000 dolarů, než se mu to dnes definitivně povedlo a dosáhl další psychologicky významné úrovně. Níže přikládám dnešní minutový graf z burzy Bitstamp, kde je dobře vidět nově dosažené ATH.

bitstamp -btc usd
Zdroj: tradingview.com

A jak už to tak bývá, někdo připsal velkou ztrátu, mnozí naopak oslavovali. Následující tweet jednoho robota, sledujícího likvidace na BitMEXu, mluví za vše.

Čísla naznačují, že obchodníci pouze na BitMEXu ztratili více než 10 milionů dolarů.

Závěr

Bitcoin skutečně v novém roce na nic nečeká a předvádí nám tu jízdu, na kterou jsme se tak dlouho těšili. Jsem si jistý, že nás po té dlouhé kryptoměnové zimě čeká rozhodně velmi zajímavý rok, kdy se i šestimístné cenové predikce mohou nakonec ukázat jako velmi konzervativní.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

24 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře