Bitcoin vytváří novou ekonomickou elitu

4.3
(28)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.  TRHY Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za...

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pandemie koronaviru odhalila vážné problémy stávajícího finančního systému. Ačkoliv se mnoho ekonomik postupně vrací do normálního režimu, mnoho ekonomů očekává velkou ekonomickou recesi. To nahrává Bitcoinu, který tak vytváří novou ekonomickou elitu.

Nová ekonomická elita díky Bitcoinu

Nejdůležitější kryptoměna světa stále roste v oblibě po celém světě. Rozvíjející se trhy začínají objevovat velký potenciál v kryptoměnovém průmyslu a vzniká tak mnoho společností implementujících digitální aktiva do svých systémů.

Lidé si také pomalu začínají uvědomovat, že neomezené tištění peněz a vysoká inflace může vést k masivním ekonomickým dopadům. Mnoho občanů ve Venezuele, která je postižena nejvyšší hyperinflací na celém světě, rádo vkládá své prostředky do Bitcoinu a dalších kryptoměn.

Nedávno vydaná zpráva OSN odhaduje, že škoda způsobená pandemií nemoci Covid-19 stála nejméně 1 bilion amerických dolarů, což se v krátké budoucnosti projeví ve vysoké nezaměstnanosti.

Když Federální rezervní systém oznámil nekonečný tisk peněz a obří injekci do americké ekonomiky, hodnota Bitcoinu vzrostla. Mnoho odborníků na kryptoměny tak sdílelo tuto zprávu s tím, že nadešel čas pro alternativní aktiva jako drahé kovy, nemovitosti nebo kryptoměny. Kryptonadšenci se také odvolávali na rok 2008.

Vyjde Bitcoin z této krize silnější?

Před nedávnem zpravodajský portál Bloomberg napsal o tom, jak Bitcoin nedokázal využít příležitosti vrcholu pandemie koronaviru a nedávného půlení odměny těžařům (halving). Po prodělaném poklesu v půlce března letošního roku na cenu 3600 USD se však Bitcoin dokázal do dnešního dne vrátit na hodnotu 9450 USD dle KMC.

Slavný americký investor Tim Draper v březnu prohlásil:

„Současnou krizi zachránÍ Bitcoin, nikoli banky a vlády. Majetkům, na které se investoři historicky spoléhají, již nelze důvěřovat.“

Závěr

Kryptoměnoví investoři a analytici poukazují na fakt, že Bitcoinu nebude více než 21 milionů. Inflace bude nadále trápit současný tradiční ekonomický systém. Mnoho investorů tak odvrátí zrak od tradičních trhů a přejde na kryptoměnové trhy, čímž vzniknou nové bitcoinové elity.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 28

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře