Nesrovnávejte rok 2008 se současnou krizí

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Roger Ver chce koupit Bitcoin.org • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Novogratz: Je stále těžké si koupit Bitcoin • MoneyGram spolupracuje s Uberem • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Asijské trhy...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pandemie koronaviru Covid-19 způsobila pád akciových trhů, komodit ale i kryptoměn. Některá odvětví se pozastavují, nezaměstnanost stoupá, peníze se tisknou ve velkém. Proč však není dobrý nápad porovnávat krizi z roku 2008 s tou současnou?

Rok 2008 se nekoná

Minulý týden požádalo ve Spojených státech amerických o podporu v nezaměstnanosti 3,28 milionů amerických občanů, což je o více než dva miliony více, než tomu bylo v roce 2008. Kvůli nepružné byrokracii, neúplným informacím a dalším vývojem pandemie může být toto číslo ještě mnohem vyšší.

Nejen akciové trhy smazaly veškeré zisky za první dva měsíce letošního roku. Na zmírnění dopadů globální pandemie schválila americká vláda balíček 2,2 bilionů amerických dolarů. Evropská centrální banka, Bank of England, Čínská lidová banka a Mezinárodní měnový fond společně vytiskly na podporu trhu v přepočtu několik miliard amerických dolarů.

Prezident USA, Donald Trump vyjádřil naději na rychlé znovunastartování ekonomiky, kdy dojde k rychlému odrazu od dna.

„V roce 2008 byly banky nedostatečně kapitalizovány. To byl důvod systémového selhání, ke kterému došlo. Tentokrát to jsou nemocnice.“

Nedostatečný zdravotní systém

Aktuálně celý svět řeší nedostatek zásob ve zdravotnictví. Osobní ochranné pomůcky, zdravotnický materiál a zdravotnické přístroje najednou chybí, a tudíž se nedostává péče pro osoby s dalšími zdravotními potížemi.

Analytici a odborníci na ekonomiku tak na Twitteru sdílejí různé grafy, porovnávající aktuální situaci s tou v roce 2008. Shodují se na myšlence „Tentokrát je to jiné“. A ačkoliv se situace liší, mnoho průmyslových odvětví, jako je cestovní ruch či letecký průmysl trpí a připisuje si obrovské ztráty.

Závěr

Někteří ekonomové očekávají obrat na trhu v podobě písmena V. Z dlouhodobého hlediska ale můžeme očekávat značný útlum.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře