Bitcoin vs. banky: Z pohledu tržní kapitalizace kryptoměny poráží bankovní giganty

5
(4)

Bitcoin (BTC) i nadále pokračuje v prosazování kryptoměnového průmyslu směrem k širokému přijetí. Přímo se tak zapojuje do boje s velkými tradičními subjekty, jako jsou banky.

Pozoruhodná tržní kapitalizace primární kryptoměny velmi dobře ilustruje budoucí potenciál této třídy aktiv.

Bitcoin stojí v čele kryptoměnového průmyslu. Nejenom že je hlavní digitální měnou, ale je také hlavní volbou pro většinu uživatelů kryptoměn, což z něj dělá solidní prediktor kryptotrhů jako celku.

Bitcoin, největší kryptoměna na světě s tržní hodnotou 437 miliard dolarů (údaj platný v době psaní článku), je mnohem hodnotnější než jakákoli velká banka.

Pokud jde o tržní kapitalizaci, Bitcoin je králem

Podle údajů společnosti CompaniesMarketCap je nyní BTC na základě své tržní hodnoty 16. nejhodnotnějším aktivem na světě. Ze zveřejněných údajů také vyplývá, že celková tržní kapitalizace všech kryptoměn je vyšší než 1,04 bilionu dolarů (údaj opět platný v době psaní článku).

Z údajů také vyplývá, že americký bankovní gigant JPMorgan Chase následuje BTC s tržní kapitalizací 402,7 miliardy dolarů a celkově se řadí na 19. místo.

BTC svou valuací překonává také Bank of America, která se umístila na 35. místě s 274,44 miliardami dolarů či Morgan Stanley, která se umístila “až” na 77. místě se 159,97 miliardami dolarů.

Shivam Thakral, generální ředitel společnosti BuyUcoin, k tomu uvedl:

Kryptotrh zažil vzrušující víkend, kdy BTC poprvé po pěti měsících překonal hranici 23 000 USD. Poptávka po BTC je tažena především institucionálními investory, kteří zvyšují své držby v očekávání dalšího býčího běhu.

Ethereum je na 62. místě s tržní kapitalizací 189,17 miliardy dolarů, čímž překonává dvě přední čínské banky: China Construction Bank (č. 69) s hodnotou 167,75 miliardy USD a Agricultural Bank of China (č. 87) s tržní kapitalizací 150,41 miliardy USD.

V tradičním finančním odvětví se tržní kapitalizací rozumí celková hodnota veřejně obchodovaných akcií společnosti v oběhu. Tržní kapitalizace Bitcoinu je pak pojem, který vyjadřuje relativní sílu kryptoměny.

BTC se dotahuje na Mastercard a Teslu

Je zásadní si uvědomit jeden fakt. Bitcoin má za sebou úžasnou historii vývoje s rychle rostoucím trhem, přičemž je mnohem mladší než zkoumané banky.

Podle Edula Patela, generálního ředitele a spoluzakladatele společnosti Mudrex, cenový nárůst naznačuje, že býci se “aktivně snaží řídit býčí trend na trhu”.

Řečí čísel: Tržní kapitalizace BTC vzrostla z 325 miliard dolarů zaznamenaných 23. prosince 2022 o 36 %.

Bitcoin přitahuje pozornost mnohých vlád i díky tomu, že slouží jako pojistka proti nestabilním měnám. A to i přesto, že zůstává vysoce volatilní podobně jako ostatní kryptoměny.

Závěr

Zastánci nejdůležitější kryptoměny neúnavně pokračují v kampani za globální přijetí tohoto aktiva. To by mohlo jeho tržní kapitalizaci vynést do nebývalých výšin. Na začátku roku 2023 se Bitcoin probudil ze spánku a zaznamenal 35% nárůst. Podle odborníků na on-chain data nám údaje naznačují, že by se mohlo jednat o “generační nákupní příležitost”.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

Neo: Vím, že tam jste. Cítím vaši přítomnost. Vím, že máte strach, že se nás bojíte. Bojíte se změny, toho, že neznáte budoucnost. Nebudu vám říkat, jak tohle všechno skončí, ale řeknu vám, jak to začne. Až zavěsím tenhle telefon, tak ukážu všem lidem, co nechcete, aby viděli. Ukážu jim svět. Svět bez vás. Svět bez pravidel a nařízení, svět bez hranic a omezení, svět, ve kterém je možné úplně všechno. Co se stane pak, to nechám už na vás…

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Ale jo, v pohádkách je možné ledacos, i my je máme rádi, byť ony nás moc ne… ;-D

Poslední editace 1 rok před přes Pandrhola & Trautenberk & Krkovička
spot_img